آزمایشگاه کووید۱۹ در رفسنجان در حال راه اندازی است

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: آزمایشگاه کووید۱۹ با اعتبار بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال در رفسنجان در حال راه اندازی است

به گزارش سازش خبر دکتر علی مظفری امروز ۴ فروردین در بازدید از آزمایشگاه رفرنس کووید۱۹ در مرکز بهداشت شماره یک شهری رفسنجان بیان کرد: با شهرداری رفسنجان و شورای اسلامی این شهر تفاهم نامه ای منعقد کردیم تا برای خرید تجهیزات آزمایشگاه کووید ۱۹ در مرکز شماره یک شهری اعتباری تخصیص دهند.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: بر اساس این تفاهم نامه شهرداری رفسنجان ۱۳ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات به دانشگاه علوم پزشکی کمک کرد که قابل تحسین است.

وی تصریح کرد: دستگاه ها در این آزمایشگاه نصب شدند و منتظر کیت تشخیص کرونا هستیم تا به این آزمایشگاه تخصیص داده و ارسال شود؛ همچنین تعدادی از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برای فعالیت در این آزمایشگاه  در روزهای آینده آموزش های لازم را در کرمان خواهند گذراند که با تهیه کیت های تشخیص و دیگر تجهیزات (uv   و ups   مورد نیاز ) و صدور گواهی آموزش به این پرسنل، از هفته آینده کار این آزمایشگاه آغاز خواهد شد تا با کمترین زمان تست منفی یا مثبت بیماران مشکوک مشخص شود.

دکتر مظفری همچنین امروز از سالن بحران رفسنجان هم بازدید کرد و در این زمینه هم گفت: عملیات احداث این سالن از ۱۰ روز گذشته آغاز شده و تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: این سالن بحران ۵۰ تخته که به عنوان بیمارستان کوچک است نه تنها در زمان شیوع کرونا بلکه در شرایط حاد و بحرانی آینده در صورت بروز خطرات احتمالی نیز می تواند کارآمد باشد.

دکتر مظفری اظهار داشت: این بیمارستان کوچک با هزینه ۵۲ میلیارد ریال توسط مجتمع مس سرچشمه تامین اعتبار شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *