تولید روزانه ۵۰۰ لیتر الکل در شرکت دانش بنیان رفسنجان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان گفت: روزانه ۵۰۰ لیتر الکل ۷۰ تا ۸۰ درصد در شرکت دانش بنیان ریشه گستر ویرا، در این دانشگاه تولید می شود.

به گزارش سازش خبر حسین میر دهقان با اشاره به وجود ۶۰ شرکت در مرکز رشد این دانشگاه بیان کرد: با گسترش شیوع ویروس کرونا در کشورمان و مشکلی که برای مردم ایجاد شد دانشگاه ولیعصر(عج) فراخوان اعلام آمادگی داد شرکت هایی معرفی و ملزومات بهداشتی در راستای مبارزه با این ویروس تهیه و تولید کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان ادامه داد: در این زمینه ۴ شرکت مستقر در مرکز رشد این دانشگاه اعلام آمادگی کردند و تصمیم به تولید ملزومات بهداشتی از جمله الکل، ژل ضدعفونی کننده و اسپری ضدعفونی کننده گرفتند و دانشگاه ولیعصر هم ضمن حمایت مالی از این شرکت ها بخشی از وسایل و دستگاه های مورد نیاز در این امر را در اختیار این شرکت ها قرار داد.

وی با اشاره به اینکه یکی از این شرکت ها شرکت دانش بنیان ریشه گستر ویرا است که با کمک محققان پژوهشکده پسته ایران و محققان دانشگاه ولیعصر اقدام به اخذ مجوزهای لازم و آغاز تولید الکل کردند؛ گفت: الکل ماده اولیه برای تولید اسپری و ژل ضدعفونی کننده است که بسیار مورد نیاز شهرستان است لذا دانشگاه ولیعصر رفسنجان برای رفع نیاز مردم این خطه اقدام به تولید این ماده اولیه می کند ضمن اینکه ۳ شرکت دیگر در این دانشگاه هم در کنار تولید الکل اقدام به راه اندازی و تولید ژل ضدعفونی کننده و اسپری کرده اند.

میردهقان تصریح کرد: قبل از شیوع بیماری کرونا، هر یک لیتر الکل ۷۰ درصد در بازار  بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان بود که با شیوع این ویروس این قیمت به ۸۰ تا ۱۵۰ هزار تومان افزایش یافته است در حالی که الکلی که در دانشگاه ولیعصر رفسنجان تولید می شود ۵۰ درصد از قیمت بازار غیر رسمی پایین تر است.

وی  خاطرنشان کرد: مقداری از الکل تولیدی به ۳ شرکت دیگر در دانشگاه جهت تولید اسپری و ژل ضدعفونی کننده داده می شود و بقیه آن هم در اختیار دانشگاه علوم پزشکی جهت مصارف داروخانه ای و بیمارستانی قرار می گیرد.

گفتنی است، با شیوع کرونا ویروس در ایران؛ تولید الکل ۷۰ تا ۸۰ درصد در شرکت دانش بنیان دانشگاه ولیعصر رفسنجان از نیمه دوم اسفند سال گذشته آغاز شده و روزانه ۵۰۰ لیتر از این محصول تولید می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *