سبز بودن رفسنجان از نظر کرونا، افراد را از گزند این بیماری در امان نمی گذارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: برخی از افراد شهرستان های دیگر کشور شهر رفسنجان را سبز می دانند و مقصد سفرهای نوروزی خود را این شهر انتخاب کردند در حالی که سبز بودن رفسنجان از نظر کرونا، افراد را از گزند این بیماری در امان نمی گذارد.

به گزارش سازش خبر  دکتر علی اسماعیلی ندیمی  ضمن تبریک سال نو بیان کرد: تعداد مبتلایان به این بیماری در رفسنجان به ۱۷ نفر رسیده که از این تعداد  ۴ نفر فوت کرده و ۸ نفر تا به امروز بهبود یافته و ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۲۸ نفر مشکوک به این بیماری در بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) رفسنجان بستری هستند است و این نشان می دهد که در بخش اقدامات بهداشتی هم سیستم نظام مند جواب داده و هم توانستیم بخش درمان را مدیریت کنیم.

وی تصریح کرد: از ۴ مورد فوتی ها در رفسنجان یکی در کشکوئیه بوده و در سیستم یزد ثبت شده،  یکی تومور مغزی داشته و دیگری هم بیماری مزمن ریوی داشته است که این افراد بالای ۶۰ سال بودند.

اسماعیلی ندیمی با اشاره به اینکه با حمایت های مسئولان از جمله فرمانداری و دیگر نهادها خوب پیش رفیتم و موارد مشکوک و فوتی ها در رفسنجان و انار کم بوده، گفت:  ک خطر ما را تهدید می کند و آن این است که در نقشه ها اپلیکیشنی وجود دارد که مناطق پرخطر کشور را از نظر کرونا تعیین می کند که کدام استان سبز و بی خطر و کدام استان پرخطر و قرمزرنگ است.

وی تصریح کرد: برخی از افراد در شهرستان های دیگر کشور، شهر رفسنجان را سبز می دانند و مقصد سفرهای نوروزی خود را این شهر انتخاب کردند در حالی که خیال سبزماندن رفسنجان از نظر کرونا، افراد را از گزند این بیماری در امان نمی گذارد.

وی عنوان کرد:  مردم تصمیم بر قطع مسافرت ها به طور جد ندارند این مسئله باعث می شود در آینده نزدیک با بحرانی مواجه باشیم؛ با توجه به اینکه گزارش های تلویزیونی نیز این را تأیید می کند که  انجام مسافرت ها بر شیوع ویروس کرونا می افزاید تعداد زیادی ماشین حرکت کرده و به سمت مرکز کشور، بندرعباس، چابهار یا جنوب کرمان می آیند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *