رونمایی از اتوبوس آمبولانس مدیریت بحران مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

ظهر امروز در مراسمی با حضور حجت الاسلام عسکری امام جمعه رفسنجان، دکتر فصیحی هرندی فرماندار ویژه شهرستان، مهندس انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام هاشمیان رئیس شورای اسلامی شهر، مهندس احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه و جمعی از مسئولان و مدیران مجتمع از اتوبوس آمبولانس مدیریت بحران مجتمع مس سرچشمه رونمایی شد.

به گزارش سازش خبر رفسنجان به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، مدیر بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه در در این خصوص گفت: یکی از اهداف مهم مدیریت بحران که در تمام دنیا برای مواقع اضطرار و غیرمترقبه پیش بینی شده تهیه و تامین وسایلی که در زمانهای بحران باید از آنها استفاده شود، می باشد.

دکتر داریوش ضیایی پور افزود: این اتوبوس آمبولانس با مدل اسکانیای مارال به مجهزترین تجهیزات پزشکی کشور شامل ۸ عدد تخت پایش و نگهداری بیمار، تخت CPR همراه با پنل تجهیزات CPR که روی آن نصب شده، سیستم های اکسیژن تراپی سنترال بیماران، دستگاه لوکاس(احیای قلبی و ریوی اتوماتیک)، دستگاههای پزشکی شامل الکتروشوک، مانیتورینگ، ونتیلاتور، ساکشن و سیستم پنل برق هوشمند مجهز شده است.

وی با بیان اینکه این اتوبوس آمبولانس با حمایت و همت مدیر مجتمع مس سرچشمه و توسط شرکت حکیم مس خریداری شده است، عنوان کرد: در مواقع بحران و حوادث با وجود این اتوبوس و تجهیزات داخل آن، مدیریت بحران مجتمع مس سرچشمه از توانایی خوب و مناسبی برای خدمات رسانی به حادثه دیدگان برخوردار خواهد بود.

مدیر بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه خاطرنشان کرد: خرید این اتوبوس آمبولانس از یکی دو سال پیش در ستاد مدیریت بحران مجتمع مطرح و نسبت به تامین، تجهیز و خرید آن اقدام شد که از طریق شرکت حکیم مس اتوبوس خریداری گردید و تمام این امکانات روی آن نصب و اکنون قابل استفاده است.

ضیایی پور یادآور شد: این دستگاه اتوبوس آمبولانس بسته به اضطرار در مواقع بحران با موافقت ستاد مدیریت بحران مجتمع قابل استفاده می باشددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *