سرهنگ کریمی: کنترل ورودی های شهر و کمک رسانی به شبکه بهداشت و درمان در دستور کار پلیس است

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان با تشریح مهمترین فعالیت ها گفت: جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، پلیس در زمینه تشویق مردم به ماندن در خانه همکاری می کند

به گزارش سازش خبر سرهنگ مهدی کریمی در نشست خبری بیان کرد: امسال موضوع مهم بهداشتی در رأس امور و نگهداری خود و خانواده در منزل جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا مهم است و پلیس هم در زمینه تشویق مردم به ماندن در خانه همکاری می کند نه برای اینکه کار نیروی انتظامی کاهش یابد بلکه سلامت فرد، خانواده و جامعه را تضمین کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان با تأکید بر پرهیز از برگزاری چهارشنبه سوری افزود: بهترین کارها انجام سرگرمی ها به دور از آتش سوزی است و در این مورد پیش بینی می کنیم که امسال مردم کمتر بیرون می آیند اما در مسیر سرچشمه عوامل پلیس مستقر هستند و با مخلین نظم و امنیت هم برخورد می شود. وی تصریح کرد: برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در مبادی ورودی شهر کمک رسانی به مردم از ناحیه واحد انتظامی و بهداشتی انجام می شود و در این راستا جاده جوادیه فلاح نوق، احمدآباد دئفه و کشکوئیه این عوامل مستقر هستند.

سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: ویروس کرونا همه گیر شده و رعایت دستورالعمل ها ضروری است جان و سلامتی افرا مهمتر از هر چیز دیگر است.

وی در این باره به مردم توصیه کرد: مراقب سوء استفاده فرصت طلبان باشند این سوءاستفاده گران همیشه از موقعیت استفاده می کنند و در جایی یک ۲۰ لیتری آب را به جای مواد شوینده به مردم می فروختند و یا شخصی کارگاه ماسک راه اندازی کرده اما ماسک های تولیدی را احتکار کرده بود که با ورود مأموران این متهمان دستگیر شدند.

کریمی گفت: مردم مراقب مأموران قلابی باشند و طرف را شناسایی کنند اگر کسی خواست وارد منزل شود کارت شناسایی او را ببینند و موارد مشکوک را به پلیس و ۱۱۰ اطلاع دهند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در زمینه تصادفات درون شهری( در رفسنجان) با کاهش ۲۵ درصدی تصادفات نسبت به سال ۹۷ مواجه بودیم همچنین در این زمینه ۲ درصد هم کاهش تصادفات جرحی بوده است.

کریمی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۷۰۰ واحد صنفی توسط اداره اماکن اخطاریه دریافت کردند و ۳۷ مورد قلیان سرا و واحدهایی که اقدامات پیشگیرانه مقابله با کرونا را رعایت نکرده بودند پلمپ شدند؛ در زمینه جرائم رایانه ای که از ناآگاهی مردم رخ می دهد در این زمینه پلیس فتا در رفسنجان ۹۰ درصد پرونده های ارجاعی را کشف و متهمان دستگیر شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *