اجرای طرح بیماریابی کرونا برای ۶۰‌ هزار خانوار در رفسنجان و انار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: جهت جلوگیری و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا طرح بیماریابی‌ خانه به خانه برای ۶۰ هزار خانوار رفسنجانی و اناری انجام شد.

به گزاوش سازش خبر دکتر احمد جمالی زاده امروز (۲۵ اسفند) در جمع خبرنگاران بیان کرد: این طرح از ۱۰ روز قبل در شهرستان های رفسنجان و انار با هدف شناسایی بیماران مبتلا به کرونا در حال اجراست و تاکنون نیز پرسنل و عوامل مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت در سطح روستاها و شهرها با ۶۰ هزار خانوار تماس تلفنی برقرار کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: در این تماس اطلاعات اعضای خانوار اینکه آیا شخص دارای بیماری های زمینه ای قلبی ریوی، تنفسی و کلیوی در خانه آنها زندگی می کند؟ دریافت می کنند. وی ادامه داد: همچنین در این ارتباط تلفنی توصیه ها و آموزش هایی شامل رعایت نکات بهداشتی، نحوه خرید و مصرف نان، نحوه ضدعفونی خریدهای منزل، ضدعفونی و گندزدایی منزل به سرپرست خانوار داده می شود تا سطح آگاهی مردم از کرونا ویروس افزایش یابد و بتوانند با این ویروس مقابله کنند.

وی تصریح کرد: برای شستشو و ضد عفونی اماکن پرتردد و عمومی رفسنجان مواد گندزدایی به همت ‌شهرداری رفسنجان و معاونت بهداشتی دانشگاه در اختیار خادمین موکب های شهرستان قرار گرفت که در ۳ نوبت ۱۴پمپ بنزین، ۵ جایگاه پمپ گاز در سطح شهر با نظارت نیروهای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ضدعفونی شدند.

دکتر جمالی زاده با اشاره به اینکه با رعایت نکات ساده این بیماری را شکست خواهیم داد، اظهار کرد: همچنین طی این مدت در ۳ نوبت دستگاه های خودپرداز در سطح شهر شستشو و ضدعفونی شدند که این فعالیت ها ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه برای متولیان ۷۷ مسجد شهرستان آموزش های گندزدایی داده شده و این مساجد گندزدایی شدند، تصریح کرد: همچنین مراکز پرتردد، مراکز تاکسی های بین شهری، پارک ها، معابر اصلی شهر، فرودگاه، بوستان ها، وسایل ورزشی، امامزاده ها و سرویس های بهداشتی بین جاده ای، ایستگاه های اتوبوس، ترمینال مسافربری، اتوبوس ها و خط واحدهای درون شهری از جمله مراکزی بود که برای جلوگیری از شیوع کرونا گندزدایی و ضدعفونی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *