رنجبر عسکری رئیس دانشگاه ولیعصر رفسنجان‌ ازراه اندازی خط تولید ماسک کربنی در رفسنجان خبر داد

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان گفت: ۷۰ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد این دانشگاه قرار دارند که جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا وارد عمل شده و تولیداتی را در دستور کار خود دارند.

به گزارش سازش خبر دکتر حسن رنجبرعسکری اظهار داشت : کرونا نوعی ویروس خطرناک و در حال شیوع گسترده است و با کسی شوخی ندارد و در کمین سلامتی افراد است.

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان ادامه داد: بهتر است مردم توصیه های پزشکان و متخصصان و مسئولین را مورد توجه قرار دهند و ضمن رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی در خانه بمانند که بهترین مکان برای دور ماندن از این ویروس است.

رنجبرعسکری تصریح کرد: برای مقابله با این ویروس محصولاتی نیاز است که ۴ شرکت دانش بنیان از ۷۰ شرکت در مرکز رشد دانشگاه ولیعصر رفسنجان اعلام آمادگی تولید محصولاتی از جمله ژل ضدعفونی کننده دست، اسپری ضدعفونی کنند، ماسک کربنی و مواد اولیه از جمله الکل را کردند.

وی اعلام کرد: از روز گذشته یکی از این شرکت ها به تولید روزانه ۵۰۰ عدد ژل ضدعفونی کننده دست هرکدام ۱۰۰ سی سی پرداخته است و سه شرکت دیگر هم از فردا کار تولید محصولات ذکر شده را آغاز خواهند کرد.

این مسئول گفت: محصولات تولید شده در اختیار دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان قرار خواهد گرفت تا در داروخانه ها، مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها توزیع و به دست مردم برسد.

رنجبرعسکری بیان کرد: به این شرکت ها که در راستای رفع نیاز های مردم در مبارزه با ویروس کرونا وارد عمل شدند بودجه برای حمایت از این شرکت ها، اختصاص می یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *