با حضور مسئولین شهرستان و مجتمع مس سرچشمه فرهنگسرای مس دررفسنجان افتتاح شد/تصاویر

با حضور مسئولین شهرستان و مس سرچشمه فرهنگسرا مس ؛ نمایندگی رفسنجان واقع در خیایان شهید نخعی ۱ افتتاح شد.

به گزارش سازش خبر با حضور مسئولین شهرستان و مس سرچشمه فرهنگسرا مس ؛ نمایندگی رفسنجان واقع در خیایان شهید نخعی ۱ افتتاح شد.

 محمدرضا رجب پور مدیر روابط عمومی مجتمع مس سرپشمه رفسنجان در آیین اففتاح فرهنگسرا مس عنوان کرد: این فرهنگسرا به همت خانواده مرحوم نعمت الله زاده خانه در اختیار مجتمع مس قرار داده شده است ، در این فرهنگسرا کلاس ها و کارگاه های موسیقی، نقاشی، تئاتر، داستان و شعر، سنتور و دیگر برنامه های فرهنگی توسط این فرهنگسرا برگزار می شود.

وی افزود :نمونه این فرهنگسرا هم در شهر سرچشمه وجود دارد و خدمات فرهنگی هنری ارائه می دهد.

رجب پور تصریح کرد: حدود ۱۰۰ میلیون تومان برای احیای این فرهنگسرا از سوی مس هزینه شده است از جمله اینکه ۶۰ میلیون تومان هزینه تعمیر و کارهای ساختمانی شامل گچکاری و رنگ، ۱۲ میلیون تومان هم هزینه برق و تجهیزات این فرهنگسرا هم توسط مجتمع مس تهیه شده است.

وی افزود: امروز از بهترین روز های کاری بنده است چون توسط خیر مرحوم نعمت الله زاده ماهانی، پیشکسوت روزنامه نگار، محلی را برای انجام برنامه های فرهنگی برای قشر زحمت کش مجتمع مس در نظر گرفته شده است که امیدواریم روح این مرحوم قرین رحمت شود و از خانواده وی و مهدی محبی کرمانی مشاور اصلی این طرح هم کمال قدردانی را داریم.

رجب پورخاطرنشان کرد: کار خیلی خوبی است و محلی که سال ها محل زندگی یکی از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر استان کرمان بوده تبدیل به فرهنگسرا شده است.

سید ضیاء نعمت الله زاده ماهانی فرزند مرحوم نعمت الله زاده اظهار داشت: پدر من نیت پاکی داشت و  این خانه را به عنوان امر خیر در نظر گرفتیم که همیشه آرزو داشت این خانه به سمت خیر به کار گرفته شود.

عمت الله زاده افزود : همه بچه ها موافق بودند که خانه را به امر خیر و ایجاد فرهنگسرای مس واگذارکنیم و با همت آقایان میرافضلی و رجب پور این خانه احیا، بازسازی و تعمیر شد تا قدمی در جهت بهبود فرهنگ شهر برداشته شود و روح والدین ما هم در این امر خیر سهیم باشد.

مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان اظهار داشت: همچنان که به زنده بودن شهدا عقیده داریم، اگر فرد مومنی هم نیت و اراده ای برای انجام کار خیر را داشته باشد وقتی برای ثمر نشست آن کار حضور نداشته باشد روح این انسان مومن هم زنده است و ناظر بر اعمال صالح اش است.

مجید فصیحی هرندی بیان کرد: مرحوم نعمت الله زاده به لحاظ مادی و معنوی فرزندان خوب، نیکوکار و تلاشگر را به جامعه تحویل داده و بخشی از زندگی خود را ( خانه خود را) برای مردم شهرش جهت انجام برنامه های فرهنگی هنری واگذار کرد این گونه افراد قابل ستایش هستند.

وی تصریح کرد: از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران آقای سعد محمدی، آقای رجب پور و دیگر مدیرن مس که با اهل فرهنگ همراهی دارند قدردانی می کنیم.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه مردم رفسنجان همواره مهربان هستند و آغوش خود را برای دیگران باز می گذارند افزود: همین مردم رفسنجان پذیرای  70 هزار تبعه بیگانه هستن؛ هیچ جای دنیا اینگونه سخاوتی نیست و این نشان از روح بلند مردم این خطه دارد.

وی خاطرنشان کرد: نسل جوان ما محتاج شنیدن سرنوشت افراد بزرگ است؛ ایشان ( نعمت الله زاده ) و امثال این ها در بحث های فرهنگی، عمرانی و … همواره دولت ها را قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یاری کردند و نزدیک ۸۶۰ شهید به جمع خیران رفسنجان اضافه شدند و جان خود را وقف این میهن کردند از کسانی که به هرشکلی تلاش می کنند تا آیندگان بهتر زندگی کنند و بهره مند شوند تشکر می کنیم.

فصیحی هرندی بیان کرد: امیدواریم محصولات این خانه وفرهنگسرای مس باعث پیشرفت فرزندان این شهر شود و از همه افرادی که به عنوان بازو کمک کننده هستند قدر دانی می کنم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *