فرماندار رفسنجان‌خبر داد:۹۲ پروژه با اعتبار بالغ بر ۶۷۰ میلیارد ریال در شهرستان رفسنجان کلنگ زنی و افتتاح می شود

۹۲ پروژه در حوزه های مختلف با اعتبار بالغ بر ۶۷۰ میلیارد ریال کلنگ زنی و بهره برداری می شود.

به گزارش سازش خبر مجید فصیحی هرندی در نشست خبری پیرامون برنامه های دهه فجر بیان کرد: شنبه آینده آغاز دهه فجر در مدرسه شهید سجادی رفسنجان زنگ انقلاب نواخته خواهد شد و در مدرسه دخترانه تیزهوشان شهید جلال سجادی نشست شورای اداری برگزار می شود و در این دهه ۹۷ پروژه عمرانی و فرهنگی به بهره برداری می رسد یا عملیات اجرای آنها آغاز می شود.

فرماندار رفسنجان افزود: انقلاب اسلامی برخاسته از اراده مردم ایران برای تغییر سرنوشت و تغییر شرایط زندگی حاکم بر آنها در آن زمان بود؛ مردم صرفاً به خاطر معیشت دست به انقلاب نزدند بلکه جنبه های اعتقادی و معنوی و آموزه های دینی موجب شد دست به انقلاب بزنند مردم احساس می کردند که تحت سلطه بیگانگان هستند و می دیدند که بر اساس روابط و قواعد استکباری تحقیر می شدند، قبل از انقلاب نیروهای مستشار آمریکایی در ایران حضور داشتند و از قبل تصمیماتی برای ایران می گرفتند لذا مردم برای اینکه خودشان تصمیم گیرنده باشند و برای تعیین سرنوشت و عزت خودشان دست به انقلاب زدند.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب با رهبری های امام خامنه ای و عملکرد مفید مسئولان جایگاه انقلاب اسلامی نه تنها در منطقه بلکه در دنیا تقویت شده و حرف برای گفتن دارد، انقلاب اسلامی ایران و مجموعه نیروهای انقلابی کشورمان، الگویی برای بقیه کشورها شدند که در مقابل سیاست های کهنه استکبار بایستند و امیدواریم این مسیر با درایت و حضور در صحنه و امکاناتی که در همه زمینه ها داریم مستحکم تر ادامه پیدا کند و آرمان های انقلاب بیش از پیش محقق شود.

فصیحی هرندی با اشاره به اینکه ایران دستاوردها و موفقیت های مختلفی در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، علم و فناوری و پیشرفت های تکنولوژی وغیره در طول ۴۰ سال اخیر کسب کرده است و قابل مقایسه با کشورهای دیگر را نیست افزود: نسل جوان باید از دستاوردهای انقلاب آگاه شوند؛ در رفسنجان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در زمینه کشاورزی، علم و تکنولوژی، ایجاد مراکز آموزشی و دانشگاه های دولتی و غیر دولتی، مدرسه سازی، زیرساخت های فرودگاه، آب و برق و گاز، صنعت و دیگر زمینه ها پیشرفت چشمگیری داشته است.

وی گفت: پایه های فکری و اعتقادی و قوانینی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی تدوین می شود مبتنی بر آرمان های انقلاب و آموزه های دینی است و در چهارچوب فرهنگ دینی و ملی باید باشیم و نباید از این مقوله فاصله بگیریم.

فرماندار رفسنجان به تشریح افتتاح و آغاز اجرای عملیات ۹۲ پروژه در رفسنجان با اعتبار بالغ بر ۶۷۰ میلیارد ریال پرداخت و افزود: در بحث بهسازی معابر شهری و روستایی ۲۸ پروژه با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان، احداث زمین چمن مصنوعی ۷ پروژه بالغ بر ۵ میلیارد تومان، ۲ پروژه اصلاح و توسعه شبکه و تأمین آب روستایی بالغ بر ۳ میلیارد تومان افتتاح می شود.

فصیحی هرندی ادامه داد: همچنین در بحث روشنایی معابر روستایی و رفع افت ولتاژ ۱۴ پروژه با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، ۱۱ پروژه آبیاری نوین در باغات کشاورزی با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و ۱۶۸ واحد مسکن مهر هم افتتاح می شوند.

وی با اشاره به افتتاح ۶ بوستان شهری با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان، یک طرح در حوزه منابع بیعی شامل بند سنگی و سیمانی در شاهزاده عباس با هزینه کرد یک میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان به بهره برداری می شود تصریح کرد: ضمن اینکه ۲ پروژه حمل و نقل جاده ای با هزینه کرد ۵ میلیارد تومان و ۳ پروژه درمانی با اعتبار ۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان در رفسنجان بهره برداری می شود.

فرماندار رفسنجان بیان کرد: دبیرستان صدرا در رفسنجان افتتاح و آموزشگاه فرهنگی هنری منیره هدایت هم کلنگ زنی می شود که در مجموع برای این دو طرح ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه به کار می رود.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان پزشکی قانونی رفسنجان هم در این دهه مبارک با هزینه ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح می شود همچنین ۴ طرح صندوق کارآفرینی امید هم که اشتغالزایی برای ۲۱ نفر دارد با اعتبار ۲ میلیارد تومان بهره برداری می شود که شامل تولید آهنک دانه بندی شده با اعتبار ۷۵۰ میلیون تومان، طرح بسته بندی پسته با اعتبار ۷۵۰ میلیون تومان، طرح قطعه سازی با اعتبار یک میلیارد تومان و طرح تولید نبات با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان است.

فرماندار خاطرنشان کرد: ۴ کیلومتر فاز اول دوبانده شدن جاده نوق با اعتبار ۹ میلیارد تومان هم مورد بهره برداری قرار می گیردپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *