مرکز نوآوری و شتابدهی رفسنجان با همکاری مجتمع مس سرچشمه، دانشگاه ولیعصر و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به زودی راه اندازی شود.

ما هم وظیفه داریم بتوانیم چنین زیرساختی ایجاد کنیم و امیدوارم مرکز نوآوری و شتابدهی در رفسنجان با همکاری مجتمع مس سرچشمه، دانشگاه ولیعصر و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به زودی راه اندازی شود.

به گزارش سازش خبر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری  امروزدر آیین انعقاد تفاهم نامه ایجاد و راه اندازی مرکز نوآوری و شتاب دهی شهید ستاری رفسنجان در محل سالن شهدای دانشگاه ولیعصر رفسنجان گفت: جوانان کویر فوق العاده در بحث توسعه و رشد اقتصادی می توانند مفید و مؤثر باشند زیرا سختی هایی که بر آنها عارض شده باعث شده مقاوم، مبارز و سختکوش هستند که این جوانان با این ویژگی ها اساس بستر رشد هستند لذا این جوانان را حمایت می کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: در حوزه های کشاورزی رفسنجان  هم استارت آپ های فوق العاده ای در دانشگاه این شهر وجود دارد و شرکت های خوبی از اساتید تشکیل شده که محصولات خود را عرضه می کنند، دانشگاه ولیعصر رفسنجان رشد قابل  توجهی داشته اما در حوزه فناوری با توجه به این سبقه و تعداد دانشجوی مشتاقِ ورود به حوزه های فناوری که مشاهده می کنم کمبود جدی را داریم.

وی ادامه داد: البته بیشتر این امکانات کمبودهای فکری و فرهنگی است و معتقدم اگر تفکرات را درست کنیم بقیه زیرساخت ها به خوبی در اینجا در دسترس است و رفسنجان شهرستانی است که از داخل او زایش اتفاق می افتد که این مهم در حوزه کارآفرینی بسیار حائز اهمیت است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تصریح کرد: ما هم وظیفه داریم بتوانیم چنین زیرساختی ایجاد کنیم و امیدوارم مرکز نوآوری و شتابدهی شهید ستاری در رفسنجان با همکاری مجتمع مس سرچشمه، دانشگاه ولیعصر و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به زودی راه اندازی شود.

وی افزود: اگر ساختمانی قابل واگذاری است، ما هم کمک خواهیم کرد تا همه این شرکت های دانش بنیان به طور متمرکز تا دو سه ماه آینده در یک مکان جدید مشغول به کار شوند همچنین اگر صندوق ملی فناوری در کرمان بتواند کمک های مالی را تأمین کند و اگر قادر نیست، صندوق دیگری را مأمور کنید تا دفتر آن در رفسنجان مستقر شود و اعتبارات لازم را جذب کند.

ستاری خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان در حوزه کود و سموم در رفسنجان بسیار پیشرفت داشته اند؛ باید یک اتفاق جدی در قالب برنامه کوتاه و بلند مدت در نظر داشته باشیم تا اتفاقات جدیدی رقم بخورد و نگاه، نگاه توسعه ذاتی منطقه است که باید توسط جوانان منطقه اتفاق بیفتد تا راه روشنی ترسیم شود.

وی تأکید کرد: بچه های کویر و نسل جدید دانشگاهی در حوزه کارآفرینی فوق العاده هستند، مبارزه می کنند و سختکوش هستند که این فرصت و پتانسیل خوبی است تا کارآفرینی را رشد دهیم.

ستاری در ابتدای سخن اظهار داشت: در آستانه سومین سالگرد وفات آیت الله هاشمی رفسنجانی هستیم که باید اندیشه های این عالم ربانی که در کشور اندیشه های توسعه ای داشتند مورد توجه قرار گیرد.

حسن رنجبرعسکری، رئیس دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان هم در این آیین  با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ شرکت فناور در رفسنجان فعالیت می کنند؛ بیان کرد: از این تعداد ۹ شرکت دانش ‌بنیان هستند.

وی تصریح کرد: از این شرکت ها دستاوردهای خوبی به دست آمده که برخی از این محصولات به مرحله تولید هم رسیده اند و تعدادی هم باید حمایت شوند؛ ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی که در ۳۲ هزار متر مربع زمین قرار است احداث شود آینده خوبی در حوزه فناوری شهرستان رقم خواهد زد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *