اختتامیه هفتمین دوره مسابقه حفظ قرآن به همت روابط عمومی مس برگزارشد/تصاویر

با حضور روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه با حضور مسئولین و شرکت کنندگان ؛ مراسم اختتامیه هفتمین دوره مسابقه حفظ قرآن(سوره مبارکه) نور در محل تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد.

به گزارش سازش خبر با حضور روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه با حضور مسئولین و شرکت کنندگان ؛ مراسم اختتامیه هفتمین دوره مسابقه حفظ قرآن(سوره مبارکه) نور در محل تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد.

حجت الاسلام اصغر عسکری  امام جمعه رفسنجان  در آیین اختتامیه هفتمین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم ( سوره مبارکه نور) در تالار خیام دانشگاه ولیعصر رفسنجان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت آیت الله مفتح بیان کرد: وی از بنیانگذاران وحدت حوزه و دانشگاه بود و در حوزه های علمیه به درجه اجتهاد رسید و مدرک دکترای حوزوی را کسب کرد و از اساتید  برجسته دانشگاه و  حوزه بودند که ۱۰ ماه بعد از پیروزی انقلاب به دست گروهک منافقین به شهادت رسید.

امام جمعه رفسنجان از مسئولین مجتمع مس که در کنار فعالیت اقتصادی و تولید و اشتغال در حوزه برنامه های فرهنگی و اجتماعی و ترویج فعالیت های قرآنی، برنامه های شایسته ای دارند تشکر و قدردانی و تصریح کرد: اگر بخواهیم کار بنیانی و اساسی انجام دهیم و پایه فعالیت های اجتماعی را محکم کنیم باید به قرآن توجه کنیم و از قرائت، تلاوت، تدبر و عمل کردن به احکام نورانی قرآن بهره مند شویم؛ پیامبر گرامی اسلام هم پادزهر فتنه ها را قرآن می دانند لذا گاهی اوقات اگر در جامعه ای حق و باطل آنچنان در هم آمیخته می شود که تشخیص حق از باطل دشوار می شود در این شرایط قرآن می فرماید پادزهر فتنه ها که به انسان بینش می دهد و در شرایط سخت قدرت تشخیص حق از باطل را  به انسان عطا می کند قرآن است.

وی ادامه داد: پیامبر گرامی در این مورد فرمودند هر زمان که فتنه ها مانند پاره های شب تار به شما روی آوردند بر شما باد به تمسک به قرآن.

عسکری بیان کرد: علامه اقبال لاهوری انقلاب را به معنای دگرگون شدن معنا می کند و قرآن را عامل اصلی انقلاب می داند و عقیده داشت که انقلاب انسان ها و جامعه را عوض می کند و از عالم دیگری به عالم دیگر می برد و اندیشه ها را درست می کند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن علیه ما برنامه ریزی ها می کند و به تعبیر امام علی علیه السلام دشمن خواب ندارد و برای ده ها سال آینده برنامه ریزی می کند و شما در غفلت هستید و ناگهان می بینید که اتفاقی می افتد که از قبل به دست دشمن طراحی شده بود.

عسکری افزود: اگر بخواهیم به گونه ای عمل کنیم و جامعه را در  مقابل توطئه های دشمن واکسینه کنیم امروز قرنطینه جواب نمی دهد واکسینه جواب می دهد تنها عاملی که می تواند جامعه ما را حفظ کند قرآن است.

امام جمعه رفسنجان اظهار کرد: اقبال لاهوری می گوید، انسان ها هستند که تاریخ را می سازند از معارف قرآن بهره مند شوید و دشمن نسبت به کسانی که  جانشان با قرآن عجین شده نمی تواند تاثیر گذار باشد.

وی افزود: اگر انسانی با معارف الهی آشنا شد دیگر هیچ سخنی به کامش شیرین و خوش نمی آید لذا برای واکسینه شدن در برابر توطئه های اجنبی ها و تهاجمات فرهنگی، فرزندانتان را با قرآن آشنا کنید.

محمدرضا رجب پور، مدیر روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان هم در این آیین تصریح کرد: از طرف مدیریت مجتمع مس سرچشمه مسابقات قرآنی از سال گذشته  ۶ دوره مسابقات در رفسنجان و انار برگزار شد، در اسفند ماه امسال سوره احزاب در قالب هشتمین دوره مسابقات قرآنی برای علاقمندان برگزار می شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه از این مسابقات استقبال خوبی شده و  امید می رود که از سال ۹۸ این مسابقات رویکرد تفسیر قرآن هم در کنار حفظ را برگزار کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *