جمالی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان خبرداد: سفر رایگان به مشهر مقدس و اعطای وام برای زوج های دانشجو

ستاد ازدواج دانشجویی همه دانشگاه ها از جمله دانشگاه‌ های آزاد اسلامی، پیام نور، دولتی، علمی کاربردی و دیگر دانشگاه ها هر ساله طرحی تحت عنوان ” همسفر تا بهشت ” را اجرا می کنند و هدف از برگزاری این طرح ترویج ازدواج دانشجویی به دور از تجملات است.

  به گزارش سازش خبر حجت الاسلام مرتضی جمالی  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان در جمع خبرنگاران بیان کرد: ستاد ازدواج دانشجویی همه دانشگاه ها از جمله دانشگاه‌ های آزاد اسلامی، پیام نور، دولتی، علمی کاربردی و دیگر دانشگاه ها هر ساله طرحی تحت عنوان ” همسفر تا بهشت “ را اجرا می کنند و هدف از برگزاری این طرح ترویج ازدواج دانشجویی به دور از تجملات است.

وی  تصریح کرد: هر سال از اول تا پایان آذرماه اقدام به ثبت نام زوج های دانشجویی می کنیم که یک سال از عقد آنها گذشته باشد ضمن اینکه حداقل یکی از دو زوج جوان باید دانشجو باشند؛ آنها باید به سایت ezdevaj.nahad.ir  مراجعه و ثبت نام‌ خود را انجام دهند و آغاز اعزام دانشجوبان به این سفر مشهد مقدس از اول دی ماه شروع می شود و تا ۲۳ اسفند ماه ادامه دارد.


وی با اشاره به اینکه این سفر ۳ روزه رایگان و هدیه مقام معظم رهبری است؛ افزود: در مشهد مقدس در تالاری جشن ازدواج دانشجویی برای این دسته از دانشجویان برگزار می شود و برنامه هایی هم شامل کارگاه های آموزشی مهارت، کارگاه اختصاصی با حضور روانشناسان برتر، کارگاه اختصاصی بانوان و مردان، قرائت پیمان نامه ازدواج اجرا می شود.

جمالی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۳۰ زوج جوان در دانشگاه ولیعصر(عج) ثبت نام و به مشهد مقدس اعزام شدند و امسال نیز تاکنون ۷۰ زوج ثبت نام کردند و تا آخر ماه فرصت ثبت نام وجود دارد.

* اعطای وام کمک هزینه ازدواج به دانشجویان


جمالی از دیگر برنامه های این نهاد را اعطای تسهیلات کم بهره یه میزان ۵ میلیون تومان به هر زوج با بهره ۲ درصد از بانک رسالت عنوان کرد و افزود: این برنامه را از امسال شروع کردیم و متقاضیان می توانند به دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراجعه و معرفی نامه برای بانک رسالت جهت دریافت وام‌ ۵ میلیون تومان را دریافت کنند.

وی با اشاره به وجود ۶ خوابگاه دخترانه و ۲ هزار دانشجوی دختر در دانشگاه ولیعصر رفسنجان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های فرهنگی ما اعزام مشاوران مبلغ به این خوابگاه ها است که در سال جاری بیش از ۱۷ مشاور خانم به خوابگاه های دخترانه اعزام کردیم که این مبلغین مشاوره هایی در حوزه معضلات اجتماعی، روابط بین دختر و پسر، ناهنجاری های خانوادگی، مسائل مذهبی و … ارائه می دهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولیعصر رفسنجان از محفل انس با قرآن کریم سه شنبه شب هفته جاری با حضور قاری بین المللی استاد شایق در دانشگاه خبر داد و از دیگر برنامه های فرهنگی این نهاد برای دانشجویان را برگزاری دوره سواد رسانه ای جهت ارتقا سواد دانشجویی برای جلوگیری از بروز آسیب های فضای مجازی برشمرد و افزود: این دوره با حضور دانشجویان سراسر استان پنجشنبه هفته جاری در محل دانشگاه ولیعصر رفسنجان برگزار خواهد شد.


 وی بیان کرد: در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان هم ۳ درس اصلی ارائه می شود و در این دروس دانشجو می تواند خلاقیت خود را نشان دهد؛ درس اول جهاداکبر، خودسازی و جامعه سازی است درس دوم نظام اندیشه اسلامی است که بر اساس کتاب اندیشه اسلامی مقام رهبری این برنامه تدریس می شود در این بحث نظام اندیشه سیاسی و گام های سیاسی مطرح و نظام حق را به دانشجویان آموزش می دهد و سومین درس هم رسالت الهی  است که این درس نقش هر فرد در جامعه کنونی را تبیین و دانشجویان را وادار به کار و ایده پردازی و خلاقیت می  کند.
 پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *