جلال حسن شاهی رییس منابع طبیعی رفسنجان خبر داد:کاشت ۴ هزار نهال تاغ در شهرسان رفسنجان

رئیس منابع طبیعی رفسنجان با اشاره به اجرای طرح سراسری کاشت نهال گفت: در اجرای این طرح چهار هزار نهال از گونه گیاهی تاغ نیز در رفسنجان کاشته خواهد شد.

به گزارش سازش خبر جلال حسن شاهی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: سازمان جنگلها و مراتع کشور طرح بسیج همگانی کاشت چهار میلیون نهال در سراسر کشور را با شعار «نهال کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» روز ۱۴ آذر اجرا می کند.

وی افزود: در اجرای طرح سراسری کاشت نهال با شعار نهال کاری همگانی برای ایرانی سرسبز کاشت چهار میلیون نهال درسراسر کشور در ۱۴ آذرماه در عرصه های منابع طبیعی انجام می شود.

وی ادامه داد: سهمیه رفسنجان در این طرح ۴ هزار گونه گیاهی تاغ است که این تاغ ها روز ۱۴ آذرماه در مسیر «کبوترخان – رفسنجان» کاشت می شود که از پنج روز قبل این طرح در شهرستان آغاز شده و تا پایان ۱۵ دیماه ۳۰ هزار نهال کاشته خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی رفسنجان عنوان کرد: برای اجرای این طرح از تمامی ارگان ها از جمله بسیج سازندگی، هلال احمر، همیاران و دوستداران طبیعت، مرتع داران عشایر، دانشجویان و دانش آموزان از تمامی اقشار دهیاریها و شهرداریها برای مشارکت دعوت به عمل می آید. ضمن اینکه سرویس ایاب و ذهاب ساعت ۸ صبح روز ۱۴ آذرماه از محل اداره منابع طبیعی رفسنجان مهیا است.

حسن شاهی اظهار کرد: منطقه پیشنهادی رفسنجان برای اجرای این طرح مسیر رفسنجان- کبوترخان است، از آنجایی که این منطقه حساس به فرسایش بادی است برای کاهش اثرات ریزگرد، فرسایش بادی و کاهش خسارت به مناطق پایین دستی، تاسیساتی و روستایی نیازمند پوشش گیاهی در این مناطق هستیم.

وی بیان کرد: برای اینکه مخاطرات ریزگرد بر روی جاده های مواصلاتی و روستاهای پایین دست کمتر شود باید یک پوشش گیاهی در منطقه استمرار پیدا کند و بهترین گونه گیاهی نیز که پیشنهاد شده و قبلاً کار شده تاغ است چون گونه مهمی است که در برابر کم آبی، باد و پوشش خوبی ایجاد می کنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *