فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان خبر داد:افتتاح فاز اول کارخانه اسید سولفوریک در سفر رییس جمهور به رفسنجان

کارخانه تولید اسید سولفوریک مس سرچشمه با ظرفیت تولید ۶۱۰ هزار تن اسید در سال و اشتغالزایی ۲۰۰ نفر است

به گزارش سازش خبر مجید فصیحی هرندی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان رفسنجان با موضوع سفر ریاست جمهوری به شهرستان رفسنجان بیان کرد: رییس جمهوری روز دوشنبه ۲۰ آبان وارد فرودگاه رفسنجان می شود و رفسنجان اولین شهر انتخابی استان کرمان برای میزبانی رئیس جمهوری و هیئت همراه خواهد بود.

مجید فصیحی هرندی از دیدار مردمی در استادیوم تختی خبر داد و با بیان روحانی ساعت ۹ صبح روز دوشنبه وارد فرودگاه رفسنجان می شود و مورد استقبال مسئولین استان و شهرستان قرار می گیرد، افزود: سپس به ورزشگاه تختی عزیمت کرده و در جمع مردم این شهرستان حضور پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه با ورود ریاست جمهوری به رفسنجان ۴ طرح در مجتمع مس سرچشمه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، بیان کرد: مهمترین طرح ها کارخانه تولید اسید سولفوریک مس سرچشمه با ظرفیت تولید ۶۱۰ هزار تن اسید در سال و اشتغالزایی ۲۰۰ نفر است ضمن اینکه طرح افزایش ظرفیت تیکنرهای باطله شماره ۱ و ۲ و اصلاح تیکنر شماره ۴ ، طرح نوسازی کوره آند و چرخ ریخته گری شماره ۳ و طرح سیستم های هوشمند هشدار دهنده و بهینه سازی و مدیریت ناوگان معدن از دیگر طرح ها است واین طرح ها به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح خواهند شد.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه از طریق تولید اسید با ظرفیت ۶۱۰ هزار تن اسید سولفوریک در سال در مجتمع مس کاهش آلایندگی را خواهیم داشت تصریح کرد: با بهره برداری از این کارخانه، صنایع پایین دستی از جمله واحد تولید کود شیمیایی از اسید سولفوریک نیز راه اندازی می شود.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: رئیس جمهور پس از رفسنجان به سمت شهرستان های بافت و سیرجان برای افتتاح  چند پروژه خواهد رفت و در نهایت به کرمان سفر می کند.

وی بیان کررد: حضور حماسی مردم رفسنجان در دیدار با رئیس جمهوری می تواند به شرایط کنونی کشور و جایگاه کشور در جهان کمک کند و دشمن بداند وقتی که شرایط سختی از جمله تحریم ها را بر مردم تحمیل می کند مردم با صبوری و مقاومت در همه صحنه ها حضور به هم می رسانند و این حضور مردم می تواند نمادی از مقاومت داشته باشد و پیامی قاطع و کوبنده ای را برای کسانی که در داخل و یا خارج در حال توطئه علیه ایران هستند داشته باشد.

فرماندار رفسنجان وجود سرداران دوران دفاع مقدس رفسنجان را یکی از ویژگی های این شهرستان برشمرد و افزود: مردم رفسنجان در دوران جنگ حمایت معنوی و مادی را به جبهه ارسال می کردند هزاران جانباز و صدها آزاده و بیش از ۸۰۰ شهید  در رفسنجان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهوری به رفسنجان مطالباتی هم داریم، به ضرورت رفع مشکلات احداث بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی که اعبتار بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد، اجرای طرح جمع آوری فاضلاب رفسنجان در ۷۰۰ هکتار زمین و شروع به ساخت شهر هوشمند در این ۷۰۰ هکتار، مشکل وجود آرسنیک در آب آشامیدنی رفسنجان و رفع مطالعات طرح ایجاد تصفیه خانه آب شهرستان در جهت رفع آرسنیک و سالم سازی آب و پیگیری دوبانده شدن جاده نوق است.

فرماندار رفسنجان گفت: ایجاد اشتغال که نیاز به ابزار و تسهیلات بانکی و احداث کارخانه ها دارد؛ برخی مدارس رفسنجان فرسوده هستند و دغدغه مدیران رفسنجان است، کمبود معلم و فضای تحصیلی، وجود اتباع بیگانه در رفسنجان و مسائل دیگر در حال دسته بندی است تا برای رفع آنها با رئیس جمهوری و هیئت همراه به تبادل نظر بپردازیم.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.