تصاویر خدمت رسانی موکب خاتم الانبیاء شهرستان رفسنجان در نجف اشرف و کربلا معلی در ایام اربعین حسینی

خدمت رسانی موکب خاتم الانبیاء شهرستان رفسنجان در نجف اشرف و کربلا معلی در ایام اربعین حسینی به زائرین امام حسین (ع)

به گزارش سازش خبر مهندس علی میربابایی مسئول موکب خاتم الانبیاء رفسنجان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : موکب خاتم الانبیاء (ص) شهرستان رفسنجان به مدت ١٢ روز در نجف اشرف و ١۵ روز در کربلای معلی میزبان زائران اربعین حسینی بود.

وی افزود امسال نیز موکب خاتم الانبیاء ص در کنار سایر مواکبی که از گوشه و کنار جهان برای خدمت زائران اربعین خود را به نجف و کربلا رسانده بودند، به یاری خداوند و همت والای مردم، علم این موکب را در نجف و کربلا برپا کرد.

میربابایی گفت : امسال با توجه به جمعیت بالای شرکت کنندگان در همایش اربعین حسینی و بنا به نیاز خدمت بیشتر به زائرین، موکب خاتم الانبیاء ص زودتر از موعد مقرر فعالیت خود را آغاز کرد و در نجف اشرف از سیزدهم مهرماه با طبخ ۴هزار پرس غذا در روز شروع و در روزهای بعد روزانه با توزیع ١۵هزار پرس غذا، ۵ هزار نوشیدنی سرد و گرم و میان وعده، ۵ تا ٨ هزار نان گرم و بخش اسکان در صحن حضرت فاطمه زهرا س میزبان زائران بود.

مسئول موکب خاتم‌الانبیاء خاطر نشان کرد:با رسیدن جمعیت چشمگیر زائرین پیاده اربعین به کربلای معلی، این موکب از پانزدهم مهرماه، قبل از رسیدن کاروان نذورات مردمی، با طبخ شش هزار پرس غذا و سپس با طبخ روزانه سی هزار پرس غذا، ٢٠هزار نوشیدنی سرد و گرم و میان وعده، ده تا ١۵ هزار قرص نان گرم، ویزیت و درمان روزانه ٢هزار نفر در درمانگاه موکب خاتم الانبیاء ص ، اسکان آقایان و بانوان و اجرای برنامه های فرهنگی در خدمت زائران اربعین بود.

وی تصریح کرد :امسال به همت خیّرین کارخانه یخ موکب خاتم الانبیاء ص شهرستان رفسنجان روزانه با اهداء ١٢٠ قالب یخ کمک رسان برخی از مواکب ایرانی و عراقی بود.

میربابایی در پایان بیان داشت: در دهه پایانی ماه صفر موکب خاتم الأنبیاء ص مشغول خدمت رسانی به زائرین امام رضا علیه السلام در صحن های هدایت و غدیر آستان مقدس رضوی است

عکس : مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.