مهندس سعد محمدی :در ۶ ماهه نخست امسال رکورد تاریخ در تولید مس در کشور شکسته شد/ در سال آینده تولید مس از مرز ۳۰۰ هزار تُن خواهد گذشت.

در سالجاری قول می دهیم که تولید در مس از مرز ۲۶۰ هزار تُن عبور کند و در سال آینده نیز تولید مس از مرز ۳۰۰ هزار تُن بگذرد.

به گزارش سازش خبر اردشیر سعد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران درمراسم نهمین یادواره شهدای صنعت مس و شهدای گمنام در  مجموعه فرهنگی آزادی شهر سرچشمه اظهار داشت : شهدا عشق الهی داشتند ؛و همه ما میدانیم شهدا به سطحی از معنویت رسیده بودند که بابت، اعتقادات، نیت پاک، برای دین و کشورشان از جانشان گذشتند و اگر بخواهیم پاسداری از خون شهدا را سرمشق قرار دهیم به یقین باید مسیری را طی کنیم که پیش خود و خدای خودمان احساس شرمندگی نکنیم.


وی در ادامه افزود:کشورمادر حال حاضر در برهه خاص از تاریخ در دو جبهه شامل بحث های خارج از مرز و بحث های داخل مسیرش را طی می کند که در عرصه داخلی ما موظفیم‌ به عنوان فرماندهان طوری فعالیت کنیم تا مشکلاتی از لحاظ آرامش اقتصادی و اجتماعی نداشته باشد.

مدیر عامل شرکت ملی مس ایران گفت :روزی شهدا برای حفاظت از خاک و آرامش این کشور به جبهه رفته اند امروز باید برای پاسداری آن قداست و نگاه شهدا و رزمندگان، در جبهه اقتصادی پاسدار آن نگاه باشیم و ما خوشحالیم شرکت ملی صنایع مس ایران این مسیر را طی می کند. 


سعد محمدی تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست امسال رکورد تاریخ در تولید مس در کشور شکسته شد و در این مدت زمان از معادن مس استان کرمان، سونگون، آذربایجان و دیگر معادن مس کشور بیش از ۱۳۲ هزار و ۴۰۰ تُن مس را تولید کردیم.

وی با اشاره به وجود تحریم ها علیه ایران در سال گذشته و اینکه در حوزه مس هم تحریم بودیم و قیمت مس کاهش جهانی داشت گفت: کل صادرات مس از ایران در سال گذشته که ۴۷ هزار تن مس بوده است معادل میزان صادرات مس در ۶ ماه نخست امسال بود؛ در ۶ ماه ابتدای سال جاری بیشترین فروش مس را داشتیم در این مدت ۵۶ هزار تن مس صادرات کردیم.


سعد محمدی تصریج کردح لحاظ سوددهی در فروش نیز رتبه اول در بین تمام شرکت های کشور را به دست آوردیم و تا سال آینده کل سیستم مالی شرکت مس کاملا مکانیزه خواهد شد.


وی افزود : تا پایان امسال ظرفیت ذوب مس به میزان ۴۰۰ هزار تن دو برابر ظرفیت قبل می رسد گفت: با توسعه در معادن دره اآلو، دره زار و  خاتون آباد و نیز شناسایی پتانسیل جدید ماده معدنی و همچنین با اکتشافات جدید می توان گفت تا بیش از ۷۵ تا ۱۰۰ سال آینده ذخیره مس در کشور داریم .


مدیرعامل شرکت ملی مس ایران افزود در راستای اشتعالزایی مجتمع مس سرچشمه در مرحله اول با انجام آزمونی که ۱۷ هزار نفر در آن ثبت نام‌شده است که تعدادی پذیرش خواهند شد.


وی تصریح کرد:در سالجاری قول می دهیم که تولید در مس از مرز ۲۶۰ هزار تُن عبور کند و در سال آینده نیز تولید مس از مرز ۳۰۰ هزار تُن بگذرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.