رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:بامصرف غذای سالم و ورزش قلبی سالم خواهیم داشت

مصرف غذای سالم و ورزش قلبی سالم خواهیم داشت

‍ ‍

به گزارش سازش خبر دکتر اسماعیلی ندیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به مناسبت روز جهانی قلب و بیماری های قلبی و عروقی اظهار داشت: شعار روز جهانی قلب در سال جاری 《همه ما میتوانیم قهرمان قلب هایمان باشیم 》 است.

وی در ادامه افزود: با اقدامات ساده همچون ورزش و پیاده روی؛خوردن غذای های کم‌چرب و کم نمک؛ کاهش اضطراب و استرس؛ می توان قلبی سالم داشته باشیم.

اسماعیلی ندیمی تصریح کرد: باید با آگهی ها؛پخش بروشور و از طریق رسانه ها مردم را نسبت به این برنامه ها و فعالیت ها آگاه کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطر نشان کرد از مهمترین مشکلات بیماری های قلبی و عروقی دیابت؛فشارخون؛ چاقی؛ آلایندگی های محیطی ؛مصرف مواد مخدر و مصرف الکل است.

وی افزود: با پیاده روی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده روی ؛کوهنوردی و فعالیت های کشاورزی و ترک‌ سیگار مواد مخدر و…‌از چاقی و بیماری های قلبی عروقی پیشگیری کرد.

اسماعیلی ندیمی تاکید کرد افراد ۴۰ الی ۵۰ سال از مصرف روغن های جامد ؛نمک خودداری کنند و فعالیت ورزشی خود را بیشار کنند تا افراد مسن به بیماری های قلبی مبتلا نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود با مطالعاتی که در شهر رفسنجان صورت گرفته حدود ۲ سوم شهروندان چاق هستند که چاقی عامل اصلی دیابت و بیماری های قلبی عروقیست.

دکتر اسماعیلی ندیمی در پایان گفت با مصرف غذای سالم ؛کم چرب؛کم نمک و خودداری از مصرف روغن های جامد و روغن های دمبه که دارای کلسترل بالاست و ورزش های چون کوهنوردی و پیاده روی و مصرف روغن های مایع مانند روغن های زیتون و کنجد میتوانیم قلبی سالم داشته باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.