معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان اعلام کرد؛ اجرای بیش از ۶۵ المان در شهر تا پایان سال گذشته

مهندس مختاری گفت: تا پایان سال ۹۷ بیش از ۶۵ المان شهری اجرا گردیده است و در آینده المان های جدیدی اضافه خواهد شد.


به گزارش سازش خبر المان یا نماد شهری ترکیبی است پیکره وار که در ساخت آن از ویژگی های درونی احجام و اشکال هندسی – صفحات قائم یا منحنی – اجزاء سازه ای – کابلها – فریم ها و به طور کلی هر آنچه میتواند جنبه ی تزئینی و ساختمانی داشته باشد به صورت یک کلیت یکپارچه و تلفیقی از موارد فوق استفاده میشودو قبل از هر چیز این ترکیب دارای یک نظام هندسی و تعادلی پایدار و زیباست به گونه ای که پس از خودنمایی در سطح شهر افراد را به گونه ای جذب خود نموده و ذهنشان را درگیر می کند که تا مدتها در آن منطقه از شهر به صورت سمبلیک مشخصه ای برای شناخت شهر در منطقه ی مورد نظر می باشد؛ به گونه ای که ذهن با بیان نام منطقه ی مذبور ناخودآگاه به دنبال شاخصه ها و ویژگی های خاص آن منطقه المان مورد نظر را در ذهن خود تصویر سازی خواهد کرد.
شهرداری رفسنجان در دو سال اخیر پروژه ها و طرح های عمرانی و خدماتی قابل قبولی در سطح شهر انجام داده که رضایت شهروندان عزیز را به دنبال داشته است؛ از مهم ترین این اقدامات می توان به اجرای المان های متعدد در شهر اشاره کرد.
مهندس محمد مختاری معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: شهر به عنوان یک موجود زنده از اجزای مختلفی تشکیل شده است که با کنار هم قرا گرفتن و تعامل با یکدیگر هویت شهری را رقم می زنند.
وی افزود : یکی از مهم ترین ساختارها و اجزاء شهر المان ها و مبلمان شهری هستند که در کنار مردم و شهروندان به عنوان اجزاء زنده یک شهر می توانند عملکرد شهری را به نمایش بگذارند.
مهندس مختاری بیان داشت : تمامی سازه های موجود در شهر که متعلق به شهرداری یا سایر ادارات می باشند، به عنوان مبلمان شهری موردتوجه مجموعه زیباسازی شهری بوده و در راستای ساماندهی آن ها در حال اقدام هستیم.
وی افزود: از جمله این سازه ها می توان به تابلوهای راهبردی، تابلوهای راهنمایی و رانندگی، پل های عابر پیاده، چراغ های راهنما، سازه های نوری، آبنماها، تابلوهای برق و کیوسک های تلفن و … اشاره کرد.
معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان ادامه داد: خوشبختانه در دوره جدید با تشکیل کارگروه اندیشه ورز شامل هنرمندان مجسمه ساز، نقاش و صاحبنظران معماری، طرح ها و پیشنهادات شهروندان بررسی و پس از تصویب در سطح شهر اجرا می شود.
مهندس مختاری خاطر نشان کرد: شهروندانی که تمایل به همکاری در این زمینه دارند، می توانند نظرات و پیشنهادات و طرح های خود را به شهرداری ارائه دهند .

عکس و خبر: مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.