پنجمین حرکت نمادین راهپیمایی اربعین حسینی در رفسنجان برگزار می شود

امسال پنجمین سال برگزاری این آیین خواهد بود است و سال اول ۸۰۰ نفر در این آیین پیاده روی نمادین اربعین حسینی حضور داشتند و سال گذشته ۹ هزار نفر شرکت کردند.

به گزارش سازش خبر مجید فصیحی هرندی در جلسه هماهنگی اربعین حسینی که در محل فرمانداری برگزار شد؛ بیان کرد: ۵ سالی است که به صورت نمادین در روز اربعین پیاده روی در سطح شهر انجام می شود و مردم که نمی توانند در کربلا برای اقامه عزا در این روز شرکت داشته باشند در رفسنجان در این آیین حضور به هم می رسانند.

فرماندار رفسنجان بیان کرد: امروز در دنیا خیلی از مسائل و صف آرایی حق علیه باطل مشخص شده و این روزها حساس و تأثیر گذار در تاریخ جهان است و راه و روش امام حسین (ع) و حرکت و اقدام عملی، ایستادگی، جان فدایی ایشان و تن دادن برای احقاق حق و نیز روشن شدن راه و…همه الگوهای متفاوتی برای مردم و علاقه مندان است.

وی با بیان اینکه مردم در مسیر پیاده روی شهر می توانند کمک های خود را برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد حتی آزادی یک نفر اهدا و مردم در این آیین می توانند کمک کنند حداقل یک فرد زندانی  آزاد شود که کمک بزرگی است؛ کسانی که غیر عمد خطایی انجام دادند و مستحق آزادی اند.؛ به برپایی موکب های مردمی در عراق اشاره و بیان کرد: در راهپیمایی اربعین در رفسنجان دستگاه ها در حوزه صدورمجوزها و برقراری امنیت در این برنامه کمک می کنند.

فرماندار رفسنجان متکر شد: اتفاقیدر دلها می افتد و در مردم نهادینه می شود پس کمک ها باید براساس نیت ها و رضایت انجام شود و از آنجایی که بودجه های دستگاه ها، بیت المال است و نباید دستگاه ها تحت فشار قرار گیرند و برای تخصیص بودجه های ملی و استانی به هر امری باید متوجه باشند بودجه از طریق قانونی و درست انجام شود در غیر اینصورت خطا است.

وی خاطرنشان کرد: لذا نمی توان بودجه ها را در جاهایی غیر از آن صرف کرد؛ مسائل مربوط به ائمه و اطهار (ع) هرچه مردمی باشد بهتر است و مردم از نیات قلبی و با رضایت قلبی کمک هایی ارائه می دهند؛ در نظام جمهوری اسلامی این امر قبول است و تقویت شده و جنبه مردمی این امورات باید حفظ شود، نقش کمک های دستگاه های مربوطه با ایجاد نظم و انظباط و تبلیغات و … است که باید انجام شود و دست مردم نیست.

فصیحی هرندی افزود:  مردم در این روز از میدان قدس تا میدان امام حسین(ع) را پیاده روی و در مکان سقاخانه حضرت ابولفضل(ع) تجمع و عزاداری خواهند کرد.

محمدرضا صفری، عضو ستاد اربعین رفسنجان هم گفت: امسال خادمین جمکران از رفسنجان، بسیج، نیروی انتظامی و … کمک می کنند ما سیستم صوت و تبلیغات در سطح شهر و … را مشکل داریم و ۲۰ موکب باید در این مسیر ایجاد شود.

حجت صاحب الزمانی، عضو دیگر ستاد برگزاری همایش اربعین هم در این جلسه بیان کرد: امسال پنجمین سال برگزاری این آیین خواهد بود است و سال اول ۸۰۰ نفر در این آیین پیاده روی نمادین اربعین حسینی حضور داشتند و سال گذشته ۹ هزار نفر شرکت کردند.

وی گفت: امسال از میدان قدس مسافت ۵ کیلومتر تا میدان امام حسین(ع) است و هدف از این آیین ترویج فرهنگ حسینی است سال گذشته ۱۸  موکب در مسیر مستقر بود و ۱۸ ایستگاه صلواتی ایجاد شد.

صاحب الزمانی پیشنهاد داد: امسال در بین شرکت کنندگان ۴۰ نفر قرعه کشی و با همکاری نهادها به کربلا اعزام شوند.

غلامرضا اباذری، رئیس انجمن حمایت از زندانیان رفسنجان هم گفت: این حرکت بزرگ است و باید قانونمند باشد، در این راستا چون اولین سال است که همکاری می کنیم اگر مردم برای آزادی زندانیان غیر عمد  کمک کنند خیلی کار بزرگی است زیرا افرادی هستند که به خاطر ۱ تا ۳ میلیون تومان بدهکار و زندانی هستند که اگر کمک مردم باشد آزاد و به آغوش گرم خانواده بر می گردند.

وی افزود: اگر بتوان این ستاد را هر سال با نتیجه مثبت برگزار کرد مفید است و خروجی خوبی هم دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.