همزمان با آغاز هفته دولت؛ جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در محل فرمانداری برگزار شد/تصاویر

همزمان با آغاز هفته دولت؛ جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در محل فرمانداری برگزار شد

به گزارش سازش خبر به مناسبت هفته دولت جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان با حضور جمعی از مسئولین استانی و مسئولین ادرات ششهرستان رفسنجان در محل فرمانداری رفسنجان برگزار شد.

مردم نباید از خدمات مختلف اقتصادی، اجتماعی  و … محروم باشند

دکتر فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان در جلسه شورای اداری رفسنجان در محل فرمانداری این شهر بیان کرد: دشمن نوعی جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ایرانیان به راه انداخته و رهبری توجه مسئولان به مقوله فرهنگ و اقتصاد را مورد تأکید قرار داده اند زیرا این دو مقوله بر هم تاثیر گذار هستند توجه به این دو بحث دولت را در انجام مسئولیت ها و فعالیت هایش موفق می کند و دولت ها باید بی نیاز از وابستگی به نفت باشند.

مجید فصیحی هرندی خاطرنشان کرد: همچنین رهبری فرمودند توجه به تولید کنندگان که رزمندگان جنگ اقتصادی هستند باید مد نظر مسئولین و مردم باشد و این نهاد را تقویت کنند؛ لزوم عدالت گرایی و ریشه کن کردن فقر مورد توجه باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت در دو سال باقیمانده فعالیت خود باید به دور از آفات مسائل را اولویت بندی و پیگییری کند لذا نه کم کاری کنیم و نه به گونه ای شایعه انگیز رفتار کنیم؛ ادامه داد: مردم نباید از خدمات مختلف اقتصادی، اجتماعی  و … محروم باشند و در مسیر خدمت گذاری خالصانه به مردم که از هر نعمت و موهبتی بالاتر است گام بر می داریم.

تا پایان امسال برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد رفسنجان ۶۰۰ نیروگاه راه اندازی می شود

یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان  هم بیان داشت: سال گذشته بیش از ۱۱۷ درصد اعتبارات یعنی ۱۷ درصد بیشتر از ۱۰۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته برای مددجویان استان کرمان را جذب و برای این قشر در مراحل مختلفی همچون اشتغالزایی، تهیه جهیزیه، تهیه دارو و … صرف کردیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان افزود: برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد قصد اشتغالزایی های جدید را داریم از جمله آنها ایجاد نیروگاه های خورشیدی ۵ کیلوواتی است که کمک به اقتصاد خانواده ها است و هم تولید ملیاست و دولت نیز تضمین کرده که تا ۲۰ سال برق تولیدی از این نیروگاه ها را خریداری می کند، لذا قرار است تا پایان امسال برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد رفسنجان ۶۰۰ نیروگاه ایجاد کنیم که تعدادی هم احداث و به بهره برداری رسیده است.

صادقی بیان کرد: تاکنون در سطح استان کرمان ۷۲۰ نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد استان کرمان وارد مدار شده که بخشی از آ در رفسنجان است و برای ایجاد هر نیروگاه ۵ کیلو واتی ۴۳ میلیون تومان هزینه صرف می شود که در رفسنجان ۲۰ میلیون تومان از آن از محل درآمدهای املاک دکتر رفیعی به مددجویان پرداخت می شود.

 از دو سال قبل تا کنون ۱٫۵ میلیون متر مربع آسفالت در شهر رفسنجان کار شده است

حجت الاسلام شیخ علی هاشمیان همدر این جلسه بیان کرد: طی ۲ سال اخیر که شهردار جدید برای شهر رفسنجان انتخاب شده فعالیت های شایسته ای برای مردم انجام شده از جمله اینکه  از دو سال قبل تا کنون ۱٫۵ میلیون متر مربع آسفالت در شهر رفسنجان کار شده و حجم پیاده رو سازی هم زیاد بوده ضمن اینکه بهسازی پارک ها و ایجاد آب نماها و فرهنگسراها و … در دستور کار این شهردار بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان افزود: سعی کردیم شهر تمیز و سرسبز و شاداب باشد تا مردم از عبور و مرور در آن لذت ببرند، قبلاً یک آب نما هم نداشتیم و امروز با عملکرد این شهرداری تعداد زیادی آبنما و ۳ فرهنگسرا ایجاد شد؛ ۱۲ بوستان در دو سال اخیر ایجاد شده و ۴ بوستان در حال احداث است، در بعد نظافت شهر سیستم جمع آوری، مکانیزه و تبدیل به ماشین های سربسته شد.

 بزرگترین پروژه منبع ذخیره آب استان کرمان با ۱۵ هزار متر مکعب در رفسنجان در حال احداث است

احمد انارکی محمدی با اشاره به اینکه تاکنون درآمدهای حاصل از املاک و باغات کشاورزی پسته دکتر رفیعی واقع در رفسنجان از کشور خارج می شد؛ گفت: با پیگیری های لازم و دستور مقام معظم رهبری از خروج این درآمدها به خارج از کشور جلوگیری شد  و قرار است این درآمدها برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد رفسنجان با توجه به نیازهای آنها به تدریج ابلاغ و مصرف شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود: در دولت فعلی در بحث دارو که از اساسی ترین کالاهای مردم است مشکلاتی پیش آمد که با ورود دولت بخشی از این مسائل حل شد.

وی با اشاره به افزایش نرخ ارز از ۴۲۰۰ تومان به ۲۰ هزار تومان ادامه داد: در این عرصه تعدادی از دلالان برای به دام انداختن افراد و تخریب معیشت زندگی مردم نقشه کشیدند به طوری که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان دولت یارانه کالای اساسی را پرداخت می کند اما این کالاها با ۴۸ درصد تورم به صورت قاچاق خارج می شود اما خوشبختانه با ورود رئیس قوه قضاییه و دستگاه قضا به این مقوله و با نگاه عدالت محوری که کسی نتواند حق مردم را پایمال کند، دست رانت خواران و مفاسد اقتصادی بر ملا شد و در این مدتی که مورد تحریم شدید آمریکا بودیم با فرمایشات و نگاه آینده نگری رهبری همه مراحل به سلامت پشت سر گذاشتیم.

نماینده مجلس به سفر استاندار به رفسنجان در هفته گذشته و پیگیری و حل مشکلات و معضلات این شهرستان در این سفر اشاره کرد و سپس به بحث اشتغال پرداخت و افزود: اساس کار ما اشتغال است و قشر ضعیف نیاز به حمایت دارند و باید به فکر کارآفرینی باشیم، ضمن اینکه  3 میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در کشور در انتظار شغل هستند؛ امسال طی دو مرحله 800 نفر در مس سرچشمه از همه مناطق به عدالت انتخاب و به کار گرفته می شوند.

وی در بحث وام ها و بدهی های صنعت گران و تولید کنندگان هم گفت: مباحث مربوط به وام تولیدکنندگان پیگیری و با تبصره ۱۶ موجب شد بخشی از بدهکاری به بانک ها پرداخت و مشکل حل شود؛ همچنین امهال وام های کشاورزی هم در حال انجام است و تنها شهرستانی هستیم که کشاورزان از همه بانک ها وام گرفته بودند لذا طبق تبصره ۱۶ برای افراد حقیقی و مردم عادی، شرکت ها و مراکز تولیدی که تا سقف  500 میلیون تومان وام گرفته اند اصل وام را می توانند بپردازند و سود بر دیرکرد و جریمه آنها بخشیده می شود.

انارکی محمدی با اشاره به اینکه جاده های رفسنجان بسیار خطرناک هستند؛ افزود: برای دوبانده شدن جاده نوق ۳ پیمانکار در حال کار هستند و بزرگترین پروژه جاده ای استان کرمان محور نوق- بافق است که عملیات احداث آن به اتمام رسیده است این مسیر به طول ۲۸ کیلومتر در عرض ۱۰٫۵ کیلومتر است که بزرگترین پروژه استان کرمان است و جوادیه فلاح را به بافق ۲۰۰ کیلومتر نزدیک و تا ۶۰ کیلومتر به بندرعباس نزدیک می کند.

وی در بحث آب شهری هم اذعان داشت: شبکه آب شهری رفسنجان فرسوده و ۵۰ ساله است که در حال تعویض هستند و لوله های جدید جایگزین می شود تا مشکل آب برطرف شود و بزرگترین پروژه منبع ذخیره آب استان کرمان با ۱۵ هزار متر مکعب در رفسنجان در حال احداث داریم که بیش از نیمی از این پروژه انجام شده است و تا ۲۲ بهمن تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

سه انتصاب جدید در رفسنجان

در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان حسین ابولی سرداری به عنوان مدیر جدید اداره امور مالیاتی ؛ سعید ایران‌پور به عنوان رئیس تعزیرات حکومتی و حسین فداکار داورانی به عنوان رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان رفسنجان منصوب شدند.

/مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.