موکب خاتم الانبیارفسنجان در دهه کرامت روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ هزار غذا برای زائرین امام رضا(ع)توزیع می کرد

موکب خاتم الانبیا در باب الرضا در دهه کرامت بود که ایستگاه صلواتی داشتیم ۵ روز از دهه کرامت پذیرای زایران امام رضا (ع) بودیم و روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ هزار زائر توزیع می کرد

  به گزارش سازش خبر مهندس علی میربابایی در نشست هم اندیشی موکب خاتم الانبیا و تقدیر از خبرنگاران در محل ستادبازسازی عتبات عالیات رفسنجان گفت: خبرنگاران پشتیبان و همراه خوبی برای این موکب بوده و به خوبی رسالت خود را انجام داده اند.

 مسئول موکب خاتم الانبیا رفسنجان افزود: موکب در اربعین سال ۹۷ پس از خدمات رسانی به زائران امام حسین (ع) از کربلا برگشت و در داخل کشور نیز خدماتی به مردم ایران ارائه کرد، اعضای این موکب با کمک خیریه خبازان در فروردین امسال در ایام تعطیلات عید به کمک سیلدزدگان استانگلستان شتافتند و با ۴۰۰ بسته غذایی و بهداشتی از این افراد پذیرایی کرد.

وی بیان کرد: بعد از برگشت از استان گلستان به ندای سردار سلیمانی لبیک گفته و به خوزستان رفتند؛ اولین محموله با دوکامبون و یک دستگاه اتوبوس با ۲۹ خدمه به سمت خوزستان حرکت کرد و در این راه مردم و مس سرچشمه رفسنجان، دانشگاه علوم پزشکی، بخشداری، آموزش وپرورش ومدارس کمک هایی جمع آوری و به سوسنگرد ارسال کردند و در آنجا موکب خاتم الانبیا رفسنجان موظف به پخت روزانه ۶ هزار پرس غذا در ۲۸ روز طی سه شیفت شد.

بابایی گفت: با ۴۴ نفر در هر گروه در دو بخش آشپزی و امدادرسانی در مجموع روزانه ۶ هزار غذا طبخ و توزیع شد ضمن اینکه در توزیع سبدهای غذایی که با کامیون به محلات خوزستان می رفتیم و با برنامه ریزی های منسجم قبل از توزیع به روستا می رفتیم و ۱۷ روستا را شناسایی و تعداد خانوارها را یادداشت کردیم و به اندازه هر خانواری مواد غذایی، پوشک، شیرخشک و دیگر نیازها را بسته بندی و به انها اعطا کردیم.

وی تصریح کرد: تقریبا ۱۶۰۰ سبد کالایی به ارزش هر سبد ۱۵۰ هزار تومان در خوزستان بین سیل زدگان توزیع کردیم همچنین ملزومات و امکانات و موارد مورد نیاز از جمله کلمن آب، حشره کش، ۲۲۰ عدد پشه بند و دیگر ملزومات تهیه وبه قشر آسیب دیده از سیل اعطا شد.

مسئول موکب خاتم الانبیا ادامه داد: ۴۰۰ سبد کالا در ایام عید فطر در رفسنجان بسته بندی و با دوکامیون به سوسنگرد ارسال شد که هر سبد غذایی به ارزش ۱۲۰ هزار تومان تهیه و بر اساس شناسایی سیل زدگان به آنها رساندیم همچنین ۱۰۰ سبد کالا هم در همین عید در رفسنجان توزیع شد و ۱۵۰ نفر نیازمند در رفسنجان تحت پوشش این موکب هستند.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر خدمات این موکب در باب الرضا در دهه کرامت بود که ایستگاه صلواتی داشتیم ۵ روز از دهه کرامت پذیرای زایران امام رضا (ع) بودیم و روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ هزار زائر توزیع می کردیم و اولین موکبی بود که در جوار امام رضا خدمت رسانی می کرد.

.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.