مدیر آموزش وپرورش رفسنجان۷ هزار نفر دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان داریم/سیاسی بودم و هستم اما در محل کارم نگاه سیاسی ندارم

حدود ۷ هزار نفر دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان داریم، طبق بخشنامه سراسری اتباع حق شرکت در مدارس ایرانی را دارند و در رفسنجان در اکثر مدارس این اتباع جدا هستند و بیشتر از افغانستان هستند

به گزارش سازش خبر حسین تقوی رشیدی زاده  در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات اداره آموزش وپرورش رفسنجان اظهار داشت : خبرنگاران با سختی کاری که دارند با توجه به امکانات کم؛ دقت و سرعت را در امر نشر وقایع مد نظر خود قرار می دهند و مطبوعات کاغذی هم در زمینه تحلیل و انعکاس مطالب مختلف را دارند که جای تقدیر از همه دست اندرکاران رسانه ای دارد.

مدیر آموزش وپرورش رفسنجان تصریح کرد: خبرنگاران در جمع مردم هستند و گستردگی آموزش و پرورش  این شهرستان با توجه به وجود بیش از ۵۸ هزار دانش آموز و ۷ هزار و ۹۰۷ مربی و فرهنگی، ضمن اینکه ۳۲۱۱ نفر نیز از فرهنگیان رفسنجان بازنشسته شدند و ۲ هزار نفر هم در بخش غیر دولتی مشغول به فعالیت هستند که همکاری با خبرنگاران برای نشر اخبار حوزه تعلیم و تربیت را می طلبیم.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش خانواده وسیعی است و وظایف مهم وگسترده ای دارد باید کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی داشته باشیم؛ بازسازی وبهسازی مدارس را دنبال می کنیم که از اهداف بلندمدت است؛ مشکل عمده ما ساختمان های غیراستاندارد و غیر مستحکم در رفسنجان است؛ مدرسه با 50 سال ساخت را داریم و دلهره این را داریم که بر سر دانش آموزان تخریب شوند.

مدیرآموزش و پرورش رفسنجان با افزودن اینکه ۳۳ درصد دانش آموزان در غیردولتی ها مشغول تحصیل هستند، ساختمان های استیجاری و استاندارد هم داریم؛ بیان کرد: آموزش و پرورش بودجه دولتی برای تعلیم و تربیت ندارد گرچه مدارس خاص، شاهد، هیئت امنایی و … شهریه های مصوبی دارند، تعدادی مدارس هم دولتی هستند باید پول بیمه وکتاب را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: حدود ۷ هزار نفر دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان داریم، طبق بخشنامه سراسری اتباع حق شرکت در مدارس ایرانی را دارند و در رفسنجان در اکثر مدارس این اتباع جدا هستند و بیشتر از افغانستان هستند و تعدادی انگشت شمار از کشورهای دیگر داریم؛ این افراد مهمان ما هستند و بهتر است حداقل آموزش هایی را ببینند.

تقوی رشیدی زاده در مورد نیروی مربی هم خاطرنشان کرد: کمبود معلم ابتدایی در مدارس این شهرستان احساس می شود، ۱۵۰نیروی ابتدایی کمبود داریم که ۷۰ معلم حق التدریس از سال گذشته تعیین تکلیف نشده اند که در صورت تعیین تکلیف و جذب آنها  از ۱۵۰ نفر کم می شوند و  ۸۰ مربی دیگر کم داریم.

وی در ادامه به اعتبارات مورد نیاز برای امر تعلیم و تربیت دانش آموزان شهرستان اشاره کرد و افزود: یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان اعتبارات امسال ( ۹۸-۹۹ ) برای بهسازی مدارس و تأمین تجهیزات مدارس است که پیشنهاد به استانداری و فرمانداری دادیمکه به تدریج جذب و به کار گرفته می شود.

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان عنوان کرد: جهاد آموزشی در رفسنجان نیاز است و همه باید دخیل باشیم، بحث آینده شهر و فرزندانمان است که به نحو احسن به آنها تعلیم و  تربیت داده شود؛ دیدگاهمان باید وسیع باشد و هر یک به سهم خود خدمتی در این امر کنیم؛ در مورد جهاد آموزشی در وهله اول دست خیرین را می بوسیم و از دیگران هم تقاضا داریم که به کمک ما بیایند جایگاه آموزش در سند تحول بنیادین آموزش برای تربیت است تا فرزندان را برای زندگی بهتر تربیت کنیم متخصص بدون علم و بدون تعهد و بدون تربیت نمی خواهیم و نیاز نیست.

وی ادامه داد: معاون وزیر بهداشت هفته قبل اعلام کرده از ۹۰۰ هزار داوطلب در کنکور ۵۰۰ هزار نفر دیپلم و دانش آموخته رشته تجربی هستند؛ برخی خانواده ها به شدت فرزندان خود را به رشته تجربی که مورد علاقه فرزند هم نیست می فرستند.

تقوی افزود من انسانی سیاسی بودم و هستم اما در محل و محیط کاری ام نگاه سیاسی ندارم و به همکارانم توصیه کردم در محل کارشان سیاسی نباشند و در صورت سیاسی کاری در محل کار به شدت با آنها برخورد خواهم کرد.

محمد شیخ زاده هم در این نشست بیان کرد: طرح حفظ جزء های قرآن را با همکاری مس در آینده نزدیک اجرا خواهیم کرد که ویژه دانش آموزان است ودانش آموزان می توانند تا ۲۵ مرداد ماه جاری در سایت سرچشمه مراجعه و ثبت نام کنند تا پس از آزمون، افراد برتر انتخاب و جوایز و هدایایی به آنها اهدا شود.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش رفسنجان افزود: در حوزه فرهنگی بیش از ۴۰ رشته کلاس های آموزشی برگزار می کنیم و این آموزش ها برای خانواده های بهزیستی و کمیته امداد رایگان ارائه می شود ضمن اینکه در یکی از پارک ها آثار هنری آنها به نمایش گذاشته می شود تا درآمدی داشته باشند که بعضی از دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد از این طریق امرار معاش دارنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *