فرماندار رفسنجان: فروش پسته با ارز نیمایی و با وارد کردن ارز به کشورکمر کشاورز شکسته می شود.

از نماینده مردم در مجلس می خواهیم در رایزنی ها با دولت از کشاورزان دفاع کند زیرا آنها دو سال که محصول نبود را به سختی زندگی گذرانده اند و حال نیز اگر بخواهند پسته را با ارز نیمایی به فروش برسانند و ارز وارد کنند کشاورز کمرش شکسته می شود.

به گزارش سازش خبر فرماندار رفسنجان درجلسه ستاد پسته با اشاره به اینکه وارد کردن ارز حاصل از فروش پسته به داخل کشور سخت است گفت: تکلیف صادرکنندگان پسته باید مشخص شود.

مجید فصیحی هرندی بیان کرد: پسته کالای صادراتی است و بیشتر با ارز و انتقال ارز سر و کار داریم.

وی افزود: ۹۷ درصد محصول پسته صادر می شود وارد کردن این ارز به داخل مشکل است و در شرایط سخت موجود باید به سمتی برویم که صادرکننده و کشاورز متضرر نشوند و در حقیقت ما خواهان این هستیم که وضعیت صادرکنندگان بهتر شود.

فصیحی هرندی با تاکید بر اینکه باید ببینیم کجای کار هستیم و باید کشاورز را حمایت کنیم، تا پسته را نگهدارد و به موقع به بازار عرضه کند اظهار داشت : از نماینده مردم در مجلس می خواهیم در رایزنی ها با دولت از کشاورزان دفاع کند زیرا آنها دو سال که محصول نبود را به سختی زندگی گذرانده اند و حال نیز اگر بخواهند پسته را با ارز نیمایی به فروش برسانند و ارز وارد کنند کشاورز کمرش شکسته می شود.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *