راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در رفسنجان

حجت الاسلام توان گفت: مجوز راه اندازی دانشگاه فرهنگیان رفسنجان با همت نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی اخذ شده و زمینه راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در رفسنجان فراهم شد.

به گزارش سازش خبر حجت الاسلام عباس توان امروز در نشست با جمعی از مسئولان رفسنجان در محل دفتر نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این نماینده از سال گذشته با مکاتباتی که با رئیس دانشگاه پیام نور کشور، وزارت علوم و دیگر نهادهای مربوطه انجام دادند منتج به راه اندازی این دانشگاه در رفسنجان شد.

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان کرمان با اشاره به اینکه این دانشگاه به مرکزیت رفسنجان خواهد بود و دانشجویان شهرستان های انار و شهربابک را نیز پذیرش می کند؛ افزود: فردا چهارشنبه( ۹ مرداد) آخرین مهلت است که به سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با آوردن نام رفسنجان در دفترچه آزمون کنکور اعلام کنیم که امیدواریم این امر محقق شود و دانشجویانی با مهارت های لازم در امر تربیت وتعلیم پرورش دهیم.

وی رسالت دانشگاه فرهنگیان را تربیت معلم برای آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۲ در کل کشور ۶۵۰ هزار معلم بازنشست می شوند این در حالی است که تعداد دانش آموزان ورود به مدارس بیشتر می شوند و در استان کرمان تا ۱۴۰۲ حدودا ۱۳ هزار نفر  معلم بازنشست می شوند.

توان ادامه داد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری این نیاز فقط باید از طریق دانشگاه  فرهنگیان تأمین شود؛ برای اینکه این نیاز را برآورده کنیم  وتا سال ۱۴۰۲ باید جایگزینی برای ۱۳ هزار معلم داشته باشیم باید از ظرفیت های شهرستان ها استفاده کنیم و رفسنجان با ۱۶ دانشگاه و مرکز آموزش عالی؛ یک شعبه دانشگاه فرهنگیان نیاز دارد و برای آنکه دانشجویان در شهرستان های انار و شهربابک بعد مسافت را از شهرهای خود تا مرکز استان طی نکنند نیاز است این دانشگاه در رفسنجان ایجاد شود.

وی در مورد اعتبارات این دانشگاه هم گفت: بین مسئولین رفسنجان همدلی وجود دارد؛ از نظر فضای فیزیکی و تجهیزات از رفسنجان تهیه می شود و دانشگاه فرهنگیان استان کرمان نیز هزینه های غذایی، خوابگاهی و هزینه های حق التدریسی اساتید و .. برای دانشجو را می پردازد و در آینده برای ساخت آن از خیرین استفاده می کنیم؛ در حال حاضر شعبه رفسنجان وابسته به دانشگاه فرهنگیان کرمان است که هنوز در واقع مجوزهای لازم برای جذب اعتبارات تملک و عمرانی، اعتبارات هزینه ای و جذب نیروی انسانی را نداریم اما به تدریج برای آینده دانشگاه فرهنگیان رفسنجان بودجه مستقلی داریم.

توان تصریح کرد: مرکز تربیت معلم در سال ۱۳۰۶ در استان کرمان ایجاد شد و تاکنون بیش از ۹۵ هزار دانشجو از این مرکز فارغ التحصیل شدند، از سال ۹۱ این مرکز تبدیل به دانشگاه فرهنگیان شد و از آن سال تاکنون که دانشجو پذیرش کردیم در حال حاضر در دانشگاه فرهنگیان استان کرمان ۳۲۰۰ دانشجومشغول به تحصیل دارد و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های ۱۶ گانه علوم انسانی مورد نیاز آموزش پرورش را در این دانشگاه داریم و رشته های فنی را به دانشگاه تهران می فرستیم.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *