رئیس هیأت ورزش همگانی شهرستان رفسنجان : توزیع ۲ هزار دوچرخه بین مردم رفسنجان

رئیس هیأت ورزش همگانی شهرستان رفسنجان گفت: با ورود ۲ هزار دوچرخه و توزیع بین مردم قصد داریم رفسنجان را به عنوان شهر دوچرخه معرفی کنیم.

به گزارش سازش خبر محسن کریمی در نشست خبری با اشاره به عملکرد این هیأت از تدوین برنامه سالانه هیأت خبر داد و اظهار داشت: خودمان را ملزم به اجرای این برنامه‌ها می‌دانیم.

وی بیان داشت: اعضای هیأت‌رئیسه مرکب از مسئولان شهر هستند تا بتوانیم اهداف ورزشی هیأت را به خوبی پیش ببریم و کمیته‌هایی در این راستا از جمله ایروبیک، یوگا، طناب‌زنی، گردشگری ورزشی، ورزش کودکان و نوجوانان و… تشکیل دادیم.

رئیس هیأت ورزش همگانی شهرستان رفسنجان بیان کرد: با هدف فرهنگسازی ورزش همگانی و نهادینه‌کردن آن در شهر و اینکه مردم خود به خود به ورزش روی بیاورند و بسیاری از بیماری‌های جسمی و روانی‌شان کاهش یابد تا به جامعه‌ای سالم دست یابیم، پیش می‌رویم.

وی خاطرنشان کرد: ورزش همگانی در کل کشور مظلوم بوده اما در یکی، دو سال اخیر برنامه‌های خوبی در این خصوص اجرا شده، برای اجرای برنامه‌ها سالن مجزا برای رفاه حال بانوان در نظر می‌گیریم تا بدون دغدغه و نگرانی بتوانند شرکت کنند.

کریمی به میزبانی رفسنجان در همایش استانی یوگا اشاره و عنوان کرد: پیش‌بینی کرده بودیم یک هزار نفر در این همایش شرکت کنند اما بیش از ۲ هزار نفر در این همایش شرکت کردند و اساتید مطرح کشوری نیز حضور داشتند.

رئیس هیأت ورزش همگانی شهرستان رفسنجان ابراز کرد: از نظر مباحث علمی تصمیم گرفتیم به کمک کمیته آموزش درجه فنی مربیان را با برگزاری کلاس‌های تئوری و عملی  از سطح سه به دو ارتقا دهیم.

کریمی با بیان این موضوع که از باشگاه‌های ورزشی بازرسی به عمل آوردیم که اکثرا نواقصی داشته و استاندارد نبودند، تصریح کرد: مربیان برخی باشگاه‌ها تخصص نداشتند، نرخنامه‌ها مشخص نبود و برخی باشگاه‌ها داروهای نیروزای غیرمجاز توزیع می‌کردند، مسائل ایمنی رعایت نشده بود و از بیمه ورزشکارها هم خبری نبود.

وی اضافه کرد: اخیرا بیش از ۲۰ بازرسی از باشگاه‌ها انجام شد اخطار دادیم که محیط باشگاه را از نظر کمی و کیفی اصلاح کنند  و تذکر دادیم که باشگاه‌های متخلف معرفی و باشگاه‌هایی که عملکرد خوبی دارند، تشویق می‌شوند.

کریمی با اظهار این مطلب که اگر در حوزه ورزش کم‌کاری کنیم به ورزش شهرمان خیانت کردیم، عنوان کرد: بیش از ۱۲۰ برنامه در تقویم سالانه ورزشی داریم که بخشی از آن انجام شده و بخشی تا پایان سال انجام می‌شود.

وی اذعان کرد: با همکاری شرکت مس، ۲ هزار دوچرخه وارد شهر رفسنجان خواهد شد و در اختیار مردم قرار داده می‌شود و به طور اقساطی پول آن دریافت و به مس برگشت داده می‌شود و تصمیم داریم رفسنجان را به عنوان شهر دوچرخه در کشور معرفی کنیم که این تعداد دوچرخه تا پایان سال وارد می‌شوند.

کریمی با تأکید بر اینکه محیطی که بانوان در آن دوچرخه‌سواری می‌کنند باید سالم باشد، افزود: باید فضاسازی درستی از نظر شهرسازی انجام شود تا بانوان به راحتی به ورزش دوچرخه‌سواری بپردازند.

وی همچنین ابراز کرد: برای تولید علم ورزش نسبت به سطح استان بالاتر خواهیم رفت و در حوزه علمی قصد داریم به عنوان مرجع باشیم تا اگر کسی سؤال یا تحقیقی خواست از منابع علمی که در رفسنجان تولید شده استفاده کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.