دبیر همایش های ملی پژوهش های قرآنی :دانشگاه ها می‌تواند باحمایت مؤلفین و محققان حوزه‌های مختلف درتبیین«گام دوم انقلاب»، نقش بسزایی ایفا کنند.

دانشگاه ها و مراکز علمی می‌تواند با تشویق و ترغیب مؤلفین و محققان حوزه‌های مختلف بیانیه «گام دوم انقلاب»، نقش بسزایی در تحقق این سند ایفا کند.

به گزارش سازش خبر محمد کرمی نیا پژوهشگر حوزه دین و الهیات و دبیر همایش های ملی پروژهش های قرآنی در مصاحبه با خبرنگار ما با اشاره به نقش موثر دانشگاهیان در تحقق بیانه «گام دوم انقلاب» ، گفت: نسل جوان به عنوان محرک ترین عامل در کشور، برای تحقق بیانیه گام دوم بزرگ ترین ظرفیت به شمار می رود.

کرمی نیا ادامه داد: امروز کشور ایران بعد از سپری شدن ۴۰ سال از انقلاب اسلامی دارای تجربیات ارزنده‌ای است که تمام چالش‌ها و فرصت‌هایی که در مسیر یک ملت می‌تواند رخ بدهد در این تاریخ چهل ساله دیده می‌شود و در سند گام دوم به روشنی از سوی مقام معظم رهبری بیان شده است.

دبیر همایش ملی پژوهش های قرانی بیان کرد: دانشگاه ها و مراکز علمی می‌تواند با تشویق و ترغیب مؤلفین و محققان حوزه‌های مختلف بیانیه «گام دوم انقلاب»، نقش بسزایی در تحقق این سند ایفا کند.

کرمی نیا با بیان اینکه محتوای «گام دوم انقلاب» باید عنوان بندی و فصل بندی شود، اظهار کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند بیانیه «گام دوم انقلاب» را به‌عنوان یک مدل قابل ارائه در زمینه‌هایی نظیر دفاع مقدس، فرهنگی، سیاسی و مدیریتی و عملیاتی، تبیین کنند و موجبات تحقق آن را فراهم سازند، همچنین فصل‌های مختلف بیانیه «گام دوم انقلاب» باید مورد اهتمام دانشگاهیان قرارگرفته و در قالب پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و رساله‌های دکتری به تبیین این سند راهبردی پرداخته شود.

وی با اشاره به تأکید فراوان بیانیه «گام دوم انقلاب» به حضور جوانان در تمامی حوزه‌های پیشرفت، بیان کرد: ضمن اینکه حضور بزرگان انقلاب در صحنه‌های حساس کشور ضروری است، ولی حقیقت این است که شکوفایی و تعالی کشور به‌دست جوانان و نخبگان دانشگاهی میسر خواهد بود.

کرمی خاطرنشان کرد: امروز تمام پیشرفت‌های علمی، فناوری و دانش کشور مرهون حضور جوانان در رأس امور دانشگاهی کشور است. انقلاب اسلامی از عاشورا سرچشمه گرفته و چشم به انتظار ظهور حضرت قائم (عج) دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.