در سال ۹۷ توانستیم جلوی افزایش طلاق‌ها را بگیریم

در سال ۹۷ توانستیم جلوی افزایش طلاق‌ها را بگیریم، گفت: سال ۹۷ تعداد ۲۰۳۸ فقره ازدواج و سال ۹۶ تعداد یک هزار و فقره ۹۹۹ ازدواج ثبت شد سال ۹۶ تعداد ۵۸۴ طلاق و سال ۹۷ تعداد ۶۰۲ طلاق ثبت شد که بسیاری از طلاق‌ها توافقی بوده است.

به گزارش سازش خبر حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی رئیس دادگستری رفسنجان امروز در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه و گرامیداشت سالروز شهادت شهید مظلوم شهید بهشتی در جمع خبرنگاران شهرستان رفسنجان اظهار داشت شهید بهشتی عالمی اسلام شناس ؛مجتهد عادل و انسنی متعبد بود که امام خمینی (ره) به عنوان شهید مظلوم یاد کردند .

وی دردادمه افزود : حجت الاسلام رییسی ریاست محترم قوه قضاییه با توجه به آشنایی که از مدیریت قوه قضاییه با مدیریت جهادی و انقلابی که دارد می تواند تحول عظیمی در دستگاه قضا ایجاد شود.

پورمحمدی گفت : رفسنجان جزو شهرستان‌های بزرگ استان کرمان است و ۲۰ قاضی در دادگاه و دادسرا به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد : سال ۹۷ تعداد ۳۳ هزار و ۵۰۰ پرونده وارد دستگاه قضایی شد که ۳۳ هزار و ۳۰۰ پرونده حدود بیش از ۹۸ درصد پرونده‌ها رسیدگی و مختومه و نتیجه گرفتند.

پورمحمدی تصریح کرد : مسائل مربوط به خانواده بیشترین تعداد پرونده‌ها را در کل کشور تشکیل می‌دهد و همچنین مطالبه بانک‌ها و مطالبه مردم از مردم در رتبه‌های بعدی پرونده‌ها قرار دارند.

وی با بیان اینکه سال ۹۷ توانستیم جلوی افزایش طلاق‌ها را بگیریم، گفت: سال ۹۷ تعداد ۲۰۳۸ فقره ازدواج و سال ۹۶ تعداد یک هزار و  فقره ۹۹۹ ازدواج ثبت شد سال ۹۶ تعداد ۵۸۴ طلاق و سال ۹۷ تعداد ۶۰۲ طلاق ثبت شد که بسیاری از طلاق‌ها توافقی بوده است.

حسین رئیسی‌نژاد دادستان رفسنجان اظهار کرد: دادسرا خط مقدم دستگاه قضائی برای مقابله با بزهکاری و مجرمانی که قانون را نادیده می‌گیرند، است و در رفسنجان با ۶ دادیار و دو بازپرس به پرونده‌های ورودی دادسرا رسیدگی می‌شود و روزهای تعطیل هم قاضی کشیک در دادسرا حضور دارد.

وی با بیان اینکه سرقت در رفسنجان افزایش داشته است، ادامه داد: صدمه بدنی ناشی از تصادفات، ضرب و  جرح عمدی، توهین به اشخاص، کلاهبرداری، تخریب و … در رتبه‌های بعدی جرایم هستند.

رئیسی‌نژاد با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش آمار ورودی به زندان در رفسنجان بوده، گفت: در بحث مصرف قلیان رستوران‌ها و مراکز عرضه مواد غذایی مجاز به ارائه قلیان نیستند ضمن اینکه با قلیان‌سراهای زیرزمینی برخورد می‌شود و در مجموع نگاه به موضوع قلیان برخوردی است.

دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان تصریح کرد: با توجه به تلفات جانی که موتورهای سنگین  غیرمجاز در رفسنجان دارند در سال جاری نسبت به بستن جاده سرچشمه محلی که این موتورسواران مانور می‌دهند اقدام می‌شود همچنین داشتن پیست برای این نوع موتورهای غیرمجاز به منزله قانونی‌بخشیدن یک کار غیرقانونی است.

رئیسی‌نژاد با اشاره به خودروهای افغانی‌کش خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رفسنجان در مسیر دو مرکز کشور قرار دارد این خودروها از این مسیر عبور می‌کنند برخورد در این زمینه غافلگیرانه است و هفته‌ای ۱۰ تا ۱۵ خودرو از این دست توقیف می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.