هنرستان فنی امین در رفسنجان کلنگ زنی شد/تصاویر

به همت خانواده خیر حاج حسین امین بخشی از زمین هنرستان امام رضا (ع) جهت احداث هنرستان فنی امین با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسئولان شهرستان کلنگ زنی شد.

  به گزارش سازش خبر با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ؛مسئولین شهرستانی وخانواده خیر گرانی مرحوم امین گلنگ احداث هنرستان فنی حرفه ای به زمین زده شد.

جعفری مدیر این هنرستان در این مراسم اظهار داشت: این هنرستان فنی و حرفه‌ای در حال حاضر ۶۱۷ دانش‌آموز دارد که سال‌های قبل تا یک هزار و ۱۳۰ دانش‌آموز هم به خود دیده که در هیچ جای کشور این مورد را نداشتیم.

حمید جعفری بیان کرد: با توجه به اینکه این هنرستان ۴۹ سال پیش تأسیس شده نیازمند بازسازی بود چرا که جز مدارس تخریبی به شمار می‌رود و قدمت بالایی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ هزار نفر دانش‌آموز از این مدرسه فارغ‌التحصیل شده اند، تصریح کرد: از زمان پایه‌گذاری منافع مردم در نظر گرفته شده و کارآفرینانی تحویل جامعه دادیم.

مدیر هنرستان فنی امام رضا (ع) یادآور شد: هنرستان امام رضا (ع) از خوشنام‌ترین مداس سطح استان است و همیشه دانش‌آموزان ما رتبه‌های برتر را در المپیادهای علمی و نیز کنکور را کسب کرده‌اند.

جعفری اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به کارکرد بالا، تجهیزات کارگاه این هنرستان که در رشته‌های مکانیک، ساختمان، ماشین‌ابزار، تأسیسات، صنایع شیمیایی و…مورد استفاده قرار گرفته است، نیاز به تعویض دارند.

زهره امین نماینده خانواده امین نیز در این مراسم گفت: برای شادی روح پدرم که می‌خواست کار ایجاد شود و کارها با تخصص پیش بروند، این مجموعه را بنا می‌کنیم.

وی افزود: وقتی می‌خواهیم بسازیم باید همکاری، هماهنگی و طرح و برنامه باشد اگر مسئولان هماهنگ و همکار باشند می‌توانند شهر را بسازند و اگر دنبال قدرت شخصی باشند هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

امین خاطرنشان کرد: ساختمان این مجموعه خیلی ناهماهنگ بوده و باید طرح کلی ارائه شود ما بودجه ساختن یک ساختمان دو هزار متر مربعی را متقبل شدیم و شخص دیگری که می‌خواهد ساختمان دیگری در این مجموعه بنا کند آن طرح باید با ساختمان قبل هماهنگی داشته باشد.

وی بیان کرد: راه نجات ما در یادگیری است بدون یادگیری و با شعار، ساختن ایجاد نمی‌شود رشد در این است که کار درست را بلد باشیم انجام دهیم و باید این مجموعه بتواند ایجاد اشتغال کند.

این هنرستان فنی قرار است در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع در سه طبقه با ۱۷ الی ۱۹ کلاس، با اعتبار پنج میلیارد تومان توسط خیر ظرف مدت ۱۵ ماه به بهره برداری رسد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *