امروزه شایع‌ترین علت شناخته‌شده مرگ و میرها فشار خون بالاست.

دکتر احمد جمالی زاده:فشار خون شایع ترین عامل مرو میر می باشد

به گزارش سازش خبر دکتر احمد جمالی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرستان رفسنجان در نشست خبری با موضوع طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در جمع خبرنگاران اظهار داشت : طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز می شود و مردم می توانند از ۱۷ خردادماه تا ۱۵ تیرماه به پایگاه‌ها و مراکز بهداشتی شهری و روستایی برای سنجش فشار خون مراجعه کنند.

وی در ادامه افزود : نتایج این طرح در مهر ماه سال جاری در روز جهانی قلب به اطلاع عموم خواهد رسید.

جمالی زاده گفت: از اهداف اصلی این طرح ملی افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان کسانی که شناسایی شدند و همچنین بالابردن آگاهی مردم نسبت به اینکه فشار خون خود را اندازه‌گیری کنند و چنانچه مبتلا به پرفشاری خون هستند درمان ؛ مراقبت و کنترل کنند.

وی تصریح کرد: مصرف دخانیات، الکل، نمک، کم‌تحرکی، چاقی و اختلالات چربی خون را از عوارض پرفشاری خون می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان کرد:خدمات پیگیری و مراقبت افرادی که مبتلا به پرفشاری خون هستندرایگان می باشد و مراجعه حضوری و خوداظهاری از طریق درگاه الکترونیکی را از راه‌هایی که مردم می‌توانند نسبت به سنجش فشار خون خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: امروزه شایع‌ترین علت شناخته‌شده مرگ و میرها فشار خون بالاست و مردم می‌توانند حین مراجعه به مراکز و پایگاه‌های بهداشتی در طرح مذکور آموزش‌های لازم را دریافت کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.