شهردار رفسنجان خبر داد: بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رفسنجان در سال ۹۸

به گزارش سازش خبر محمدرضا عظیمی زادهدر آئین تجدید میثاق شهردار و معاونان شهرداری با شهدای والا مقام در سال جدید که همراه با رکاب زنی مدیران شهری از شهرداری مرکزی تا گلزار شهدای این شهر انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال ۹۸ را همچون سال گذشته با تجدید میثاق با شهدا شروع…

به گزارش سازش خبر محمدرضا عظیمی زادهدر آئین تجدید میثاق شهردار و معاونان شهرداری با شهدای والا مقام در سال جدید که همراه با رکاب زنی مدیران شهری از شهرداری مرکزی تا گلزار شهدای این شهر انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال ۹۸ را همچون سال گذشته با تجدید میثاق با شهدا شروع کردیم و در آغاز فعالیت‌های حوزه شهرداری سال جدید را با شهدای جنگ تحمیلی تجدید میثاق می‌کنیم و از شهدا می‌خواهیم که در کارهایمان و زندگیمانموفقیت را برایمان از خداوند بخواهند.

وی با بیان اینکه مصمم هستیم که برنامه‌های امسال را با بودجه سال ۹۸ که به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده اقدامات لازم انجام شود تا رضایت مندی شهروندان حاصل شود، افزود: بودجه سال ۹۸ شهرداری رفسنجان بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان است که در بخش‌های جاری و عمرانی برنامه ریزی شده و با اولویت آرمان‌های شهر و بحث‌های کسب رضایت شهروندی هزینه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اولویت اول شورا و شهرداری این است که شهروندان از حضور در فضای شهری رضایت داشته باشند. آرامش شهروندی، برندسازی، رویکردهای فضای شهری و مباحث زیربنایی دیگر اولویت‌های شهرداری است.

شهردار رفسنجان ادامه داد: بحث‌های زیرساختی هم اجرا و هم اصلاح آسفالت، اجرای شبکه‌های جدید شهری ازجمله بزرگراه قدس که بخشی از آن را در سال ۹۸ اجرایی می‌کنیم.

عظیمی زاده عنوان داشت: تعداد زیادی پارک درون محله‌ای و دو تقاطع غیرهمسطح در مسیر رودخانه و مسیر بلوار خلیج فارس دیگر برنامه‌های ما در سال جدید است.

وی بیان کرد: مباحث امنیت شهری برای ما مهم بوده و در این راستا تجهیز سازمان آتش‌نشانی به خودروهای امداد و اطفا حریق که نیاز شهر است همچنین ایجاد ایستگاه‌های جدید آتش‌نشانی را خواهیم داشت تا زمان رسیدن به محل حادثه کاهش یابد.

شهردار رفسنجان با بیان اینکه جداسازی آب شرب از فضای سبز دیگر برنامه شهرداری در سال ۹۸ است، یادآور شد: در موضوعات فرهنگی اجتماعی برنامه‌های خوبی پیش‌بینی شده که هم بحث ایجاد فرهنگسراهای جدید و هم راه‌اندازی فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ، مشاوره خانواده در فضاهای متعلق به شهرداری و برنامه‌های مشاوره‌های گروهی و جمعی را داریم.

عظیمی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بافت فرسوده را بافت فرسوده نمی‌بینیم و این اسم را نمی‌پسندیم، گفت: در این خصوص بازآفرینی فضاهای شهری در برنامه‌های بازآفرینی پیش‌بینی‌های خوبی هم در تشویق شهروندان برای تمایل به ساخت و ساز هم ساماندهی این فضاها که نمونه آن حاشیه حصار خیابان بنفشه بود، شده است.

وی ادامه داد: در بحث بازآفرینی فضای شهری خیابان ارجمندی و انقلاب و بازار بزرگ تاریخی شهر را در دستور کار داریم و با این رویکردی که شهرداری در پیش گرفته بخش عمده‌ای از مشکلاتی که در بافت تاریخی داریم برطرف می‌شود.

شهردار رفسنجان همچنین با اشاره به خدمات نوروزی و کمپ‌های ورودی شهر رفسنجان در ایام نوروز، گفت: برای ایام نوروز تلاش کردیم فضای شهرمان گونه‌ای باشد که شهروندان دوست داشته باشند میهمان دعوت کنند و تا حدودی توانستیم نیازی که در شهر بود را برطرف کنیم.

شهردار با همراهی معاونین و مدیران شهری مسیر خیابان تختی و گذر حصار تا گلزار شهدا را با دوچرخه رکاب زدند و ضمن گلباران قبور شهدا با شهیدان والامقام تجدید میثاق کردند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.