رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان خبر داد: در نوروز امسال ۲۳۲ هزار نفر از آثار گردشگری رفسنجان بازدید کردند.

به گزارش سازش خبر محسن منصورآبادی در جمع خبرنگاران به آمار بازدید کنندگان در ایام نوروز اشاره و اظهار کرد: بیش از ۵۰۰ اثر تاریخی، باستانی و گردشگری در رفسنجان داریم که برخی از آنها شامل بزرگترین خانه خشتی جهان، دره راگه، موزه مردم شناسی، کاروانسرای شاه عباسی، درخت ۱۵۰۰ ساله پسته در اودرج، بازار…

به گزارش سازش خبر محسن منصورآبادی در جمع خبرنگاران به آمار بازدید کنندگان در ایام نوروز اشاره و اظهار کرد: بیش از ۵۰۰ اثر تاریخی، باستانی و گردشگری در رفسنجان داریم که برخی از آنها شامل بزرگترین خانه خشتی جهان، دره راگه، موزه مردم شناسی، کاروانسرای شاه عباسی، درخت ۱۵۰۰ ساله پسته در اودرج، بازار و تپه های شنی ماسه ای، قلعه ها، دریاچه شور در منطقه نوق، جاذبه های طبیعی اودرج، داوران، دره دُر و … در شهر ها و بخش های مختلف رفسنجان هستند.

وی با بیان اینکه ۷۰ اثر تاریخی، تفریحی و گردشگری رفسنجان به ثبت ملی رسیده است، تصریح کرد: از ۲۷ اسفند ماه سال گذشته تا امروز ۱۷ فروردین ماه، ۲۳۲ هزار گردشگر داخلی و خارجی از آثار گردشگری شهرستان رفسنجان بازدید داشتند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان توضیح داد: در ایام نوروز امسال بالغ بر ۳۰ هزار نفر از بزرگترین خانه خشتی حاج آقا علی،  8 هزار نفر از دره راگه، ۷ هزار نفر از کاروانسرای شاه عباسی، ۱۰ هزار نفر از مسیر گردشگری خیابان بنفشه شهر رفسنجان و بیش از ۹۳ هزار نفر هم از جاذبه های طبیعی داوران، اودرج، خنامان و غیره دیدن کردند.

منصورآبادی بیان کرد: در ایام نوروز، دو تور گردشگری خارجی هم داشتیم که از کشورهای اروپایی، سوئیس، ایتالیا و فرانسه در قالب ۵۰ نفر برای بازدید از آثار گردشگری شهرستان، به رفسنجان سفر کرده بودند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان خاطرنشان کرد: در این ایام، بیش از ۹۵ هزار مسافر در  هتل ها، مهمانسراها، زائر سراها، پارک ها و بوستان ها، مدارس و اقامت گاه های بوم گردی اقامت داشتند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۰ درصدی را نشان می دهد.

منصورآبادی یادآور شد: نوروز امسال دو نمایشگاه در دو اثر گردشگری رفسنجان از جمله در خانه حاج آقاعلی و کاروانسرای شاه عباسی دائر بود و استقبال خوبی از این نمایشگاه که صنایع دستی و سوغات محلی رفسنجان در آنها عرضه شده بود، انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: رفسنجان از امن‌ترین شهرستان‌ها برای اقامت مسافران بوده و نیروی انتظامی شهری امن برای مسافران ایجاد کرد و در ماندگاری توریست و گردشگر نقش اصلی و بسزایی داشت.

وی عنوان کرد: نزدیک  به۲۰ هزار نقشه و بروشور تهیه شد که با همکاری میراث فرهنگی، شهرداری و مس سرچشمه رفسنجان بود و بین مسافران توزیع شد ضمن اینکه ۱۵۰ متر بنر از آثار تاریخی توسط میراث فرهنگی در سطح شهر نصب شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.