احداث سه پایانه دروازه ای اتوبوس های شهری/احیا و حفظ آثار تاریخی شهر/افتتاح ساختمان اداری آرامستان شهرداری

به گزارش سازش خبر در دومین تور رسانه ای شهرداری جهت بازدیدخبرنگاران از پروژه شهرداری رفسنجان در سطح شهر مهندس محمد مختاری معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به جمعیت زیاد شهر و برای سهولت و کاهش خطرات احتمالی برای مسافران دورون شهری در شهر سه پایانه دروازه ای…

به گزارش سازش خبر در دومین تور رسانه ای شهرداری جهت بازدیدخبرنگاران از پروژه شهرداری رفسنجان در سطح شهر مهندس محمد مختاری معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

با توجه به جمعیت زیاد شهر و برای سهولت و کاهش خطرات احتمالی برای مسافران دورون شهری در شهر سه پایانه دروازه ای در دستور کار شهرداری قرار گرفت و اولین پایانه دروازه ای درون شهری شهید چمران بود که مورد بهره برداری قرار گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان  گفت: پایانه مسافر بری درون شهری شهید چمران در مساحت ۱۰ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال احداث شده است.

مهندس مختاری تصریح کرد:  پایانه مسافر بری شهید چمران مجهز به سرویس بهداشتی و نمازخانه و ۹ دستگاه اتوبوس می باشد و مسافران را به روستاهای عیش آباد، عباس آباد آقاغفور؛ الله آباد، و دیگر مناطق انتقال می دهند.

وی افزود پایانه های درون شهری به همت سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری ایجاد می شوندکه در آینده نزدیک دو پایانه مسافر بری درون شهری دیگر در دو نقطه از شهر جهت ساماندهی اتوبوس های خط واحد ایجاد خواهد شد.

احداث آبنمای نوشتاری و بهسازی محموطه کاروانسرای شاه عباسی

در ادامه خبرنگاران ازپروژه اجرای آبنمای نوشتاری و بهسازی محموطه کاروانسرای شاه عباسی مهندس مختاری بیان داشت : بهسازی شامل کف سازی و زیباسازی و ایجاد مبلمان شهری و نیز نور پردازی می باشد که در مجموع با هزینه ۳۱۵ میلیون تومان در حال اجرا و در نیمه اول اسفند ماه جاری به بهره برداری خواهد رسید.

نصب تابلوهای راهبردی سولار براولین بار درشهررفسنجان

در ادامه بازید خبرنگارن از پروژه های شهرداری معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان به نصب تابلوهای راهبردی سولار اشاره کردند و افزودند : تابلوهای راهبردی سولار براولین بار درشهررفسنجان در حال اجرا می باشد.

وی افزود : تابلوهای راهبردی شامل ۱۰ تابلوی دروازه ای است که در حال نصب هستند، و  در حال حاضر این تابلوهای راهبردی در میدان های میدان حضرت امام خمینی، خاتم الانبیاء، میدان شهید عباس زاده و میدان امام حسین(علیه السلام)نصب شده است.

  مهندس مختاری اظهار داشت این تابلوها توسط واحد مهندسی ترافیک به صورت سولار یا خورشیدی اجرا شده که تا کنون بیش از ۱۱ میلیارد ریال هزینه شده است و بیش از ۵ میلیارد دیگر برای تکمیل مابقی اجرای تابلوها نیاز است.

افتتاح ساختمان اداری آرامستان شهرداری

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان  در ادامه افزود: ساختمان اداری آرامستان شهرداری شامل دفتر اداری آرامستان و دفتر کاری  با زیربنای ۱۳۶ مترمربع با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون به ریال بهره‌ برداری رسیده است.

تأمین روشنایی بلوارهای سطح شهر که از کارهای مهم شهرداری است.

در بازدید خبرنگاران از روشنایی خیابان امام (ره) مهندس مختاری بیان داشت : تأمین روشنایی بلوارهای سطح شهر که از کارهای مهم سطح شهر انجام شده است که تا به امروز بیش از ۸۶ پایه چراغ
هزینه ای بالغ بر۳۰میلیارد ریال برای روشنایی بلوارهای کوثر، شهید شیرازی، طالقانی نصب شده است.

احداث گرمخانه برای متکدیان رفسنجان

مهندس مختاری افزود : جهت اسکان و ترک اعتیاد کارتون خواب ها در برنامه شهرداری قرار است با مساحت ۱۵۰متر مربع گرمخانه حد فاصل خیابان سید جمال الدین و خیابان شریعتی ایجاد شود و برای اجرایی شدن این طرح نیازمندهمکاری دادگستری و بهزیستی هسستیم.

احیا و حفظ آثار تاریخی شهر

مختاری به پروژه احیا و حفظ آثار تاریخی شهر اشاره کرد و ظهار داشت: شهرداری جهت حفظ آثار قدیمی شهر و ایجاد شهر انسان محور، محور گردشگری را در خیابان بنفشه در جوار حصار قدیمی شهر ایجاد کرده است وی خاظر نشان کرد: اثر تاریخی حصار قدیمی شهرامسال مرمت، کف سازی و نورپردازی و در دو طرف خیابان جدولسازی؛ آسفالت شده است که در مجموع ۲۴۰۰ متر مربع کف سازی پیاده روسازی، ۳۲۰۰ متر مربع کف سازی خیابان و هزار مترمربع هم طول جدولسازی شده و در مجموع ۱۰ میلیارد ریال برای این محور گردشگری هزینه شده است.

در ادامه مهندس مختاری به دیگر پروژه های اجرا شده در سطح شهر اشاره کردند و افزودند : پروژه آبنمای فجر با کف سازی و پیاده رو سازی آن با هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال ,میدان پژوهش با مساحت ۱۶ متر و کف سازی آن با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال ,نصب المان های نوری در میدان سرداران شهید حسینی با هزینه ی ۱۷میلیون ریال؛ ایستگاه رادیو با هزینه ای بالغ بر۳۵۰ میلیون ریال؛ایستگاه چتری با هزینه ی ۳۰۰ میلیون ریال همچنین المان مرکزی و بهسازی میدان شهید محمدی نسب با هزینه ی ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر پروژه های در حال اجرای شهرداری رفسنجان بوده است.

احداث بوستان ملت در شهرک جهاد رفسنجان

مهندس امین حسینی، مسؤل اجرایی دفتر حوزه معاونت فنی عمرانی شهرداری گفت بوستان ملت در شهرک جهاد با فضایی به مساحت ۱۸۰۰ متر مربع احداث خواهد شد .

وی افزود: این بوستان شامل فضای سبز، فضای بازی برای کودکان و فضای ورزشی خواهد بود و اهالی این شهرک می توانند از آن بهره مند شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.