همایش مدیران قرآنی استان کرمان در سرچشمه برگزار شد/تصاویر

به گزارش سازش خبر با حضور مسئولین استانی ؛ شهرستانی و مدیران قرانی استان کرمان همایش مدیران قرآنی در سینما آزادی مس سرچشمه رفسنجان برگزار و به پاس تلاش های برگزای مجتمع مس از برنامه های فرهنگی و قرآنی از مدیران مجتمع مس تقدیر به عمل آمد . احمد انارکی‌محمدی امروز در جمع مدیران مؤسسات…

به گزارش سازش خبر با حضور مسئولین استانی ؛ شهرستانی و مدیران قرانی استان کرمان همایش مدیران قرآنی در سینما آزادی مس سرچشمه رفسنجان برگزار و به پاس تلاش های برگزای مجتمع مس از برنامه های فرهنگی و قرآنی از مدیران مجتمع مس تقدیر به عمل آمد

.

احمد انارکی‌محمدی امروز در جمع مدیران مؤسسات قرآن و عترت استان کرمان در این شهرستان اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و هجمه‌ای که تحریم‌ها به کشورما تحمیل کرده مشکلاتی وجود دارد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به هزینه‌هایی که در بخش فرهنگی و کارهایی که علیه اسلام ناب محمدی و شیعیان توسط آل‌سعود انجام می‌شود و هر روز با روش جدیدی پیش می‌روند، بیان داشت: اما امروز بودجه قرآنی کشور ما زمانی که بین ۸۰ میلیون جمعیت مسلمان تقسیم کنیم سرانه هر نفر ۳۰۰ تومان می‌شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: ۴ درصد کل بودجه کشور بودجه فرهنگی است که جای تأسف است با همه آسیب‌هایی که در جامعه اتفاق می‌افتد در آینده اثرات مخرب خود را به جامعه نشان می‌دهد با این بودجه‌ها نمی‌توان در مقابل هجمه فضای مجازی و تبلیغات دشمن مقابله کرد.

انارکی‌محمدی با اشاره عدالت در تقسیم بودجه‌ها اظهار کرد: به عنوان عضو فراکسیون عترت و قرآن مجلس پیگیر تقسیم بودجه مؤسسات قرآنی خواهم بود اما متأسفانه حدودا کشور ما به سمت لابی‌گری رفته و این مؤسسات مستثنی نیستند.

هدف از فعالیت‌های قرآنی ایجاد یک جامعه قرآنی است

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: علی‌رغم همه فراز و نشیب‌های استان در حوزه تشکل و فعالیت‌های قرآنی که بخشی از آن جای تأسف است و مسائل و مشکلاتی در این حوزه وجود داشته که سرعت کار را کم کرده، ادامه داد: اما جای خوشبختی وجود دارد در این چند سال اخیر بسیار اتحاد و انسجام خوبی بین دستگاه‌های فرهنگی ایجاد شده و هر قدمی برداشته شده با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی بوده است.

علیزاده خاطرنشان کرد: سعی کردیم دغدغه‌های مؤسسه‌های قرآنی را کاهش دهیم و اعتقاد داریم و هدف ما این است که جامعه تبدیل به یک جامعه قرآنی شده و فرهنگ قرآنی در آن ساری و جاری شود.

بودجه‌های قرآنی ناعادلانه تقسیم می‌شود

محمدعلی مشهدی مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان کرمان اظهار کرد: ظرفیت قرآنی استان کرمان بسیار بالاست در این استان نفرات اول مسابقات بین‌المللی قرآن را داریم که این ظرفیت عظیم و خوب می‌تواند به کمک جامعه فرهنگی و دینی بیاید تا بر مشکلات فائق آییم.

وی بیان داشت: استان کرمان یک جغرافیای بسیار بالا دارد و از شمال تا جنوب مشکلات و مسائل متعددی داریم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی که در سطح استان در خصوص اتحادیه داریم بحث دو ارشاده بودن استان کرمان است، توضیح داد: در جنوب بخشی از ادارات به صورت اداره کل مستقل عمل می‌کنند مانند اداره فرهنگ و ارشاد که البته همکاری خوبی دارند اما به لحاظ استقلالی که وجود دارد هنوز نتوانستیم بخش جنوب استان را با خودمان همراه کنیم.

مشهدی خاطرنشان کرد: از نمایندگان مجلس تقاضا داریم دغدغه قرآنیان را به کل کشور برسانید طبق گفته‌هایی که وجود دارد ۷۰ درصد از بودجه‌های قرآنی سال ۹۸ کسر شده و این معضل و فاجعه است.

مشهدی با اشاره به اینکه مؤسسات فرهنگی چنانچه در قانون مالیات آمده از پرداخت مالیات معاف هستند، افزود: اما مسؤسسات قرآنی ما با مشکل مالیاتی مواجه هستند در بعضی استان‌ها از جمله استان ما سلیقه‌ای عمل می‌شود که نیاز به بررسی بیشتر دارد با توجه به نوپا بودن اتحادیه نیاز داریم که بودجه‌هایی برای آن که اتحادیه مردمی است در نظر گرفته شود.

وی ابراز داشت: برای اینکه چراغ فعالیت‌های قرآنی در استان خاموش نشود مدیران با تمام وجود کار می‌کنند و برای انجام فعالیت‌ها پای ثابت بودجه‌ای نیاز داریم.

مجتمع مس همکاری با نهادهای فرهنگی استان دارد

حسین احمدی مدیر مجتمع مس رفسنجان با اشاره به اینکه وضعیت ما در تولید مس کشور خوب و تمام نیاز کشور در شرکت ملی صنایع مس ایران تامین و مازاد آن به کشورهای خارجی صادر می‌شود، افزود: ما رتبه اول خاورمیانه در حوزه تولید مس هستیم و در این صنعت نجیب مس در جاهایی به خودکفایی رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: طرح‌های توسعه بزرگی در برنامه داریم، کارخانه اسید ۶۰۰ هزارتنی سرچشمه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد طرح‌های توسعه معدن ده‌زار و دره‌آلو هم طبق برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری می‌رسد.

احمدی خاطرنشان کرد: الان شرکت مس در حوزه مسؤولیت‌های اجتماعی به عنوان یک قطب بزرگ به این مسؤولیت‌ها عمل می‌کند و همکاری با نهادهای فرهنگی استان دارد و از ابتدای سال در حوزه قرآنی مسابقات قرآنی به صورت فصلی برگزار می‌کند/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.