رئیس اداره استاندارد رفسنجان خبر داد: شناسایی ۵۶ علامت جعلی استاندارد در رفسنجان

به گزارش سازش خبر ناهید سربازپور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کنترل کیفیت کالای مشمول استاندارد در محل عرضه با اجرای طرح طاها توسط بازرسان مورد تایید در حال اجراست، اظهار کرد: بازرسان این اداره با در دست داشتن کارت شناسایی به فروشگاه های سطح شهر مراجعه و کالاها را از نظر داشتن…

به گزارش سازش خبر ناهید سربازپور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کنترل کیفیت کالای مشمول استاندارد در محل عرضه با اجرای طرح طاها توسط بازرسان مورد تایید در حال اجراست، اظهار کرد: بازرسان این اداره با در دست داشتن کارت شناسایی به فروشگاه های سطح شهر مراجعه و کالاها را از نظر داشتن علامت استاندارد بررسی می کنند.

وی با بیان اینکه بازرسان برای راستی آزمایی علامت درج شده روی بسته بندی، کد ده رقمی زیر علامت استاندارد را به ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک می زنند و  پاسخ دریافتی وضعیت اصالت پروانه را تعیین می‌کند، بیان کرد:  همکاری فروشندگان با اجرای این طرح باعث می شود کالاهای بی کیفیت شناسایی و از دسترس عموم خارج شوند.

سربازپور عنوان کرد: امروزه فقط داشتن علامت استاندارد کافی نیست زیرا متقلبان به اهمیت دادن مردم در هنگام خرید به وجود این علامت روی بسته بندی پی برده اند و علامت جعلی می زنند لذا عمده فروشان از اصالت پروانه استاندارد اطمینان حاصل کنند.

وی بیان کرد: اجرای این طرح نه تنها در شهر بلکه در بخش ها نیز اجرا می شود.

رئیس اداره استاندارد رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کلیه ترازوهای طلا فروشی ها و نقره فروشی های رفسنجان در طرح کنترل دوره ای اوزان و مقیاس ها توسط شرکت مورد تایید سازمان استاندارد، مورد ارزیابی قرار گرفتند.

سرباز پور ادامه داد: براساس هماهنگی های انجام شده بین اداره استاندارد رفسنجان و روسای اتحادیه ها، مقرر شد بازرسانی با کارت شناسایی عکس دار به واحد صنفی مراجعه و ترازوهای مورد استفاده را بررسی و مورد آزمون قرار  دهند.

به گفته وی پس از بررسی و صحت عملکرد ترازو ها، بر روی ۸۹ ترازو برچسب استاندارد نصب شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *