جوادیه فلاح ظرفیت شهر شدن را دارد/امیدواریم بعد از سالها و قول های فراوان مسئولین در پایان سال جاری شاهد اتمام ۱۰ کیلومتر آسفالت جاده نوق به بافق باشیم.

به گزارش سازش خبر نشست خبری خبرنگاران اصحاب رسانه شهرستان رفسنجان و اعضای شوارای اسلامی و دهیاری روستای جوادسه فلاح نوق رفسنجان برگزار شد. علی ناقه رییس شورای اسلامی جوادیه الهیه فلاح نوق اظهار داشت بنیان گذار این روستا شخصی بنام جواد فلاح هست که در  سال ۱۳۳۵دار فانی را وداع گفت و در مسجد…

به گزارش سازش خبر نشست خبری خبرنگاران اصحاب رسانه شهرستان رفسنجان
و اعضای شوارای اسلامی و دهیاری روستای جوادسه فلاح نوق رفسنجان برگزار شد.

علی ناقه رییس شورای اسلامی جوادیه الهیه فلاح نوق اظهار داشت بنیان گذار این روستا شخصی بنام جواد فلاح هست که در  سال ۱۳۳۵دار فانی را وداع گفت و در مسجد جامع جوادیه فلاح خاکسپاری شد.

وی در ادامه افزود جوادیه فلاح نوق دارای قدمت بیش از ۱۰۰ سال قدمت و ۵۰۰۰نفر جمعیت و در فاصله ۸۰ کیلومتری شهرستان رفسنجان و به شهرستان های بافق یزد و شهرستان انار همجوار می باشد.

وی افزود :از آثار تاریخی و گردشگری می توان به قلعه تاریخی ده خواجه ؛ غار توتیا؛ دریاچه شور یا دهکده آرتمیا ؛ ریگ های روان کاظمیه و روستای جنت آباد ؛کم جمعیت ترین روستای استان کرمان با ۲ نفر جمعیت اشاره کرد.

ناقه خاطر نشان شد جوادیه فلاح با توجه به راه ارتباطی در مسیر شهرستان های انار ؛ بافق یزد و رفسنجان و جمعیت باالای ۵۰۰۰ نفر و جاذبه های گردشگری و اقتصادی که دارد و ریل قراری که در فاصله ۵ کیلومتری می گذرد می تواند به شهر تبدیل شود وسالهاست که این پیشنهاد داده شده است و مورد تایید قرار گرفته است اما متاسفانه با سنگ اندازی بعضی از مسئولین مورد بی مهری قرار گرفته ایم.

وی بیان داشت : امیدواریم بعد از سالها و قول های فراوان مسئولین در پایان سال جاری شاهد اتمام ۱۰ کیلومتر آسفالت جاده نوق به بافق باشیم.

ناقه افزود با توجه به نزدیک بودن جوادیه به خط راه آهن احداث یک ایستگاه و اختصاص واگن مشهد و تهران باعث رونق اقتصادی و کسب و کار در جوادیه خواهد شد .و با توجه به اینکه محلی برای احداث ایستگاه اختصاص داده شده است اما متاسفانه هنوز عملی نشده است.

رییس شورای اسلامی جوادیه الهیه فلاح در پایان گفت : به دلیل روستا بودن جوادیه تسهیلاتی مانند شهرک نیمه صنعتی و صنعتی داده نمی شود و به دلیل نبود تسهیلات دو کارگاه صنعتی ساخت پوشال و پلاستیک در حال تعطیلی می باشد.

محمد محمدحسنی دهیار جوادیه فلاح در ادامه نشست خبری اظهار داشت:مدعی هستیم که بهترین پسته دنیا را برداشت می کنیم اما به دلیل خشکسالی و کم آببی های سفره های زیر زمینی باعث کمبود برداشت محصول و ناامیدی بین مردم و آینده جوانان شده است و باید از طریق گردشگری و صنعت امید به مردم داده شود.

دهیار جوادیه افزود :خوشبختانه در یکسال اخیر با احداث چمن مصنوعی و سالن ورزشی ظرفیت و امکانات ورزشی در جوادیه ۲ برابر شده است و در پتانسیل ورزشی بالایی در جوادیه بین جوانان وجود دارد و مقام های زیادی در ورزش فوتبال و والیبال دو جمع ورشکاران مرد و زن در سطح شهرستان کسب کرده ایم.

محمد حسنی به شهر شده جواده اشاره کرد و بیان داشت : با شناختی که از خیرین روستا و مردم دارم با شهر شده جوادیه فلاح ؛ جواده فلاح از نظر اقتصادی و در آمد زایی متحول خواهد شد و با احداث شهرک صنعتی باعث ایجاد اشتغال و از بین رفتن بسیاری از مشکلات خواهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.