بازدید مدیران جهاد کشاورزی رفسنجان و انار از مزرعه زعفران در روستای خنامان رفسنجان/تصاویر

صبح امروز مهندس رضایی  مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان و مهندس مهران مریز جهاد کشاورزی شهرستان انار و جمعی از خبرنگاران از مزرعه زعفران آقای حسین محمدی در روستای خنامان رفسنجان بازدید به عمل آمد.

به گزارش سازش خبر  صبح امروز مهندس رضایی  مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان و مهندس مهران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار و جمعی از خبرنگاران از مزرعه زعفران آقای حسین محمدی در روستای خنامان رفسنجان بازدید به عمل آمد.

مهندس رضایی در جمع خبرنگاران گفت: در سال های اخیر در راستای افزایش سطح زیر کشت محصولات جایگزین و محصولات کم آب کشت زعفران در شهرستان رفسنجان افزایش خوبی  داشته است.

وی در ادامه افزود: در طی دوسال سطح زیر کشت زعفران  به ۳۵ هکتار رسیده است .

مهندس رضایی تصریح کرد : زعفران گیاهیست که نیار کمی به  آب دارد و میانگین در هر هکتار ۴۵۰۰ متر مکعب آب و در هرمتر مکعب آب مصرفی در زعفران ۳ دلار ارز آوری برای کشور خواهد داشت.

رضایی خاطر نشان کرد در هرهکتار برای برداشت گل بیش از ۲۰۰ نفر اشتغازایی می شود.

حسین محمذی مالک مزرعه زعفران در روستای خنامان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  بنده اولین فردی هستم که درشهرستان رفسنجان کشت زعفران را در شهرستان رفسنجان  در سال۱۳۹۱  با ۲ هکتار سطح زیر کشت زعفران شروع کردم.

وی افزود کلیه اهالی روستا به کشت زعفران رو آوردندو این امرباعث  رونق اقتصادی و اشتغالزایی برای اهالی روستا شده است.

محمدی گفت: در ۲ هکتار بیش از ۱۴ کیلو گرم زعفران برداشت میکنم و در زمان یکماه بیش از ۳۰ نفر مشغول به کار هستند.

وی تصریح کرد در سال ۹۱ با ۵۰ مییلیون تومان هزینه برای ۲ هکتار شروع کردم و هزینه اولیه را در می توان با برداشت ۵۰ تن پیاز زعفران  سرمایه اولیه را جایگزین هزینه ها کرد.

محمدی خاطر نشان کرد زعفران گیاهی کم آب و از لحاظ اقتصادی و اشتغالزای به صرفه می باشد و با فروشی که در سطح شهرستان و استان  می توانیم حامی اقتصاد استان و شهرستان  باشیم.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *