تا پایان سال جاری بیش از ۱/۵ میلیون متر مربع از کوچه هاو خیابان های رفسنجان آسفالت می شود./افتتاح پارک معراج و شهید ابولی در اوایل دیماه سال جاری/احداث ۳ مخزن برای انتقال آب غیر شرب به فضای شهر سطح شهر /۱۷۰ نیرو بومی جذب و نیروهای افغانی حذف شدند/تصاویر

در تور رسانه ای شهرداری رفسنجان مطرح شد:تا پایان سال بیش از ۱/۵ میلیون متر مربع از کوچه هاو خیابان های رفسنجان آسفالت می شود./افتتاح پارک معراج و و شهید ابولی در اوایل دیماه سال جاری/احداث ۳ مخزن برای انتقال آب غیر شرب به فضای شهر سطح شهر /۱۷۰ نیرو بومی جذب و نیروهای افغانی حذف شدند

به گزارش سازش خبر تور رسانه ای شهرداری رفسنجان با حضور خبرنگاران و عکاسان نشریات و سایت های خبری شهرستان و جمعی از مسئولین شهرداری برگزار شد.

افتتاح پارک معراج در اوایل دیماه سال جاری

مهندس محمد عارف اسدالهی پور معاون فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان در روند بازید از طرح های اجراشذه و در حال اجرا در سطخ شهر در جمع خبرنگان اظهار داشت:آسفالت دو لاین خیابان مصطفی خمینی (ره) با مساحت ۲۵ متر مربع و تعویض و جدولگزاری ۴ هزار متر مربع و پیاده روسازی  این خیابان یکی از طرح های انجام شذه شهرداری  می باشذ.

وی در ادامه افزود : احداث پارک معراج جنوبی با ۱۲ متر مربع مساحت با اعتبار ۶۵۰ میلیون تومان از مردادماه سال جاری شروع و در اوایل دیماه سال جاری به پایان خواهد رسید.

پور اسداللهی از جزییات اجرایی پارک معراج به خبرنگاران گفت:  بیش از  ۷هزار متر مربع فضاسازی؛ ۸ هزار متر مربع سنگفرش ؛۹هزار متر جدولگزاری از عملیات اجرایی  در  این پارک خواهدبود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان با اشاره به بزرگراه قدس بیان داشت : بزرگراه قدس از میدان شهید امینی شروع و تا بلوار شهید عباسپور ادامه دارد و در این مسیر املاکی وجود دارد که باید خریداری شود.

وی خاطر نشان کرد : جدول گزاری به طول ۷۵۰ متر؛ رفوژ ۱۵۰۰متر مربع  ؛ تخلیه ۷۰ کامیون خاک ؛و ۷۵۰ متر لوله گزاری برای انتقال آب از چاه به سمت بلوار خیابان شهید کشاورزی ؛جدول گزاری ۳۰۰ متر مربع  و آسفالت خیابان مصلا با اعتبار ۷۵۰ میلیون تومان از دیگر خدمات شهرداری می باشد.

وی افزود : پیاده رو سازی خیابان مطهری تا چهار راه ژاندرمنی ؛ خیابان های شهید چمران ؛ معلم ؛ شهید بهشتی ؛شهید وجدانی؛ تختی و امام  از دیگر ظرح هایی است در حال اجرا  می باشد.

احداث ۳ مخزن و انتقال آب غیر شرب برای فضای شهر سطح شهر 

محمد ابوطالبی مدیر عامل سیمای شهرداری رفسنجان در ادامه بازدید تور رسانه ای در سطح شهر اظهار داشت : در آینده ۲۲ پارک در سطح شهر احداث می شود که اولویت ایجاد پارک در مکان هایی که دارای کمبود  مکان های فضای شهر از جمله کریم آباد ؛ اسماعیل آباد؛ شهرک جهاد ؛ شهرک یادگار امام ؛ خیابان مدرس شمالی ؛ خیابان قیام ؛ دکتر حسابی و معراج می باشد.

وی افزود: حدود ۳۰ درصد از فضای سطح شهراز آب شرب استفاده می شود و با احداث ۳ مخزن و انتقال آب غیر شرب به فضای شهر سطح شهر  در سال جاری فضای سبز شهر را با آب غیر شرب اسفاده شود.

مدیر عامل سیمای شهرداری رفسنجان تصریح کرد : با احداث پارک جنگلی در جاده رفسنجان به یزد با مساحت  ۳۰۰ هکتار متر مربع سرانه فضای سبز رفسنجان از ۱۸/۳۹ به ۲۵ متر خواهد رسید.

پارک شهید ابولی بزوذی افتتاح می شود

مهندس امیر حسینی مدیر عامل سازمان عمران شهرداری رفسنجان گفت : پروژه آسفالت خیابان موقوفه حاج باقری با ۷هزار متر مربع و میدان دولت با ۱۴۰۰ متر ربع به بهربرداری رسیده است.

وی تصریح کرد : برای پارک شهید ابولی با ۱۵۰۰ متر مربه مساحت مساحت که ۱۳۰۰ متر مربع سنگفرشو ۲۰۰ تر مربع فضای سبز می باشد با اعتبار  ۲۰۰ میلیون تومان بزودی افتتاح خواهد شد.

تا پایان سال بیش از ۱/۵ میلیون متر مربع از کوچه هاو خیابان های رفسنجان آسفالت  می شود.

مهندس نوید شریفی در ادامه بازدید خبرنگاران از پروژه های شهرداری رفسنجان خاظر نشان کرد : گذرگاه فرهنگی امام علی (ع) رفسنجان با مساحت ۸ هزار متر مربع دارای آنفی تاتر روباز در چند ماه آینده به بهربداری خواهد رسید.

شریفی افزود : ۷۱ کوچه در سطح شهرستان در حال آسفالت می باشدکه این طرح ها با مشارکت ۳۰ درصدی مردم و مابقی توسط شهرداری انجام می شود که پیش بینی می شود تا پایان سال بیش از ۱/۵ میلیون متر مربع از کوچه  و خیابان های  رفسنجان آسفالت شود.

وی با اشاره به بلوار کوثر گفت : در بلوار کوثر بیش از ۳هزار متر مربع جدول گزاری و ۹ هزار متر مربع آسفالت انجام شده است و در حال حاضر کاشت درخت در بلوار کوثر در حال اجراست.

شریفی تصریح کرد : آسفالت ۵۶ هزار متر مربع در خیابان مطهری و باند دوم بلوار پسته با توجه به شرایط و ارتباط به مسیر دانشگاه ها ؛کلینیک سلامت و شهرک های غرب به پابان رسیده است.

در بخش نیروهای خدماتی افزایش نیرو داشتیم/ ۱۷۰ نیرو بومی جذب و نیروهای افغانی حذف شدند

محمد مختاری معاون خدمات شهرداری رفسنجان گفت : در بخش خدمات شهری افزایش نیرو داشتیم و در همین راستا نیروهای افغانی حذف و ۱۷۰ نیروی بومی جایگزین کردیم.

وی به جمع آوری سگهای ولگرد اشاره کردند و افزودند : در ۱۷ کیومتری جاده رفسنجان به کرمان مکانی برای جمع آوری سگها در نظر گرفتیم که بعد از زنده گیری عملیات واکسیناسیون و عقیم سازی رها سازی می شوند که این نمونه از سگها با قلاده های قهوه ای رنگ مشخص می شوند و هیچ خظذی برای همشهریان ندارد.

مختاری تاکید کرد  : باید بخشداری مرکزی و دهیاری های روستا اظراف رفسنجان عملیات جمع آوری سگ ها را شروع کنند تا در کاهش حضور سگها در سطح شهر را شاهد باشیم.

وی افزود : نیمه دوم شهریورماه حدود ۳۶ هزار متر رنگ آمیزی رنگ آمیزی جداول سطح شهر ؛ ۲۰۰ هزار متر خط کشی محوری و ۱۲۰۰ متر خط کشی عابر پیاده و رنگ آمیزی ۲هزار تیر برق را انجام داده ایم.

بیش از ۸۵۰ تابلو فرسوده جمع آوری و ۶۵۰تابلو راهنمایی و رانندگی در سطح شهر نصب شده است.

مرتضی صالحی مدیر واحد ترافیک شهزداری رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت : واحد ترافیک شهری واحدی نوپایه و حدود ۶ماه از که شروع فعالیت خود را اغاز کرده است که در این مدت کوتاه بیش از ۸۵۰ تابلو فرسوده جمع آوری و ۶۵۰تابلو راهنمایی و رانندگی در سطح شهر نصب و تا پایان سال مابقی تابلو ها نصب خواهد شد.

طرح معرفی شهر در قالب کارهای گرافیکی در میدان های امام خمینی و ورودی های شهر اجرا خواهد شد.

مهندس میرزمانی مسئول واحد زیباسازی شهرداری از بهسازی آبنمای پل فجر خبر دادو افزود : بهسازی میدان های پسته؛ علی بن ابی اطالب در دستور کار شهرداری قرار دارد وبزودی عملیات بهسازی انجام خواهد شد.

وی افزود : المان های خاطره انگیزمانند تصمیم کبری ؛زاغ و روباه؛ یاد آوری خاطرات کتاب های درسی  دهه ۶۰و ۷۰ می باشد در بوستان بوستان رفسنجان نصب خواهد شد.

میرزمانی در پایان گفت : طرح معرفی شهر در قالب کارهای گرافیکی در میدان های امام خمینی و ورودی های شهر اجرا خواهد شد.

عکس و خبر : مجتبی نقی زاده

 

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *