دومین‌همایش ملی پسته در رفسنجان برگزار می‌شود

محمد حسین شمشیری دبیر دومین جشنواره ملی پسته ایران خبر داد :دومین‌همایش ملی پسته در رفسنجان برگزار می‌شود

به گزارش سازش خبر محمد‌حسین شمشیری دبیر دومین همایش ملی پسته ایران امروز در جمع خبرنگاران اظهار‌داشت: اولین همایش پسته ایران در سال ۱۳۹۳ در دانشگاه باهنر کرمان برگزار شد و دومین همایش در روزهای  ۲۰تا ۲۳ شهریورماه سال جاری در دانشگاه حضرت ولی‌عصر(عج) رفسنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این همایش تمام نهاد‌های‌ مرتبط به کشاورزی  و پسته حضور دارند ‌افزود: دومین‌همایش پسته ایران‌ در قالب ۴ محور با حضو ر اساتید، مهندسین و صاحبن‌ظران پسته برگزار می‌شود.

دبیر دومین همایش ملی پسته ایران با بیان اینکه محوریت اول همایش ارائه مقالات است که در این همایش از ۲۰ دانشگاه بزرگ کشور بیش از ۱۶۰ مقاله ارسال و پذیرفته شده است گفت: برگزاری میزگردها تحت عنوان تجربیات کشاورزان موفق در حاشیه همایش تدارک دیده شده است.

شمشیری بیان کرد: بازرگانی، اقتصاد، تولید پسته در شرایط سخت، بحث تغذیه‌ای، آفات و بیماری‌ها و تولید پسته ارگانیک از‌دیگر‌محورهای دومین همایش پسته ایران‌ در رفسنجان است.

وی خاطر‌نشان کرد: بازدید میهانان و اساتید شهرستانی حاضر در همایش از باغات پسته نمونه شهرستان‌ از برنامه‌های روزهای پایانی این همایش است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *