نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد بلاتکلیفی باغات بالای ۶۰ سال قدمت رفسنجان برای اخذ سند

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد بلاتکلیفی باغات بالای ۶۰ سال قدمت رفسنجان برای اخذ سند

 به گزارش سازش خبر نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی  در جلسه شوارای اداری رفسنجان که با حضور احمد تویسرکانی معاون قوه قضاییه و رییس ثبت و اسنادو املاک کشور به بحث باغات شهرستان اشاره کرد و افزود: بعضی باغات در مستثنیات افتاده و این مورد مشکل ایجاد کرده که این مشکل باید برطرف شود اگر قرار است ما طرح بدهیم، می‌دهیم باغاتی که بالای ۶۰ سال قدمت دارند و حصارکشی هستند اما بلاتکلیف مانده و نمی‌توانند سند بگیرند.

حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی رئیس دادگستری رفسنجان نیز در این جلسه گفت: در بحث تثبیت املاک تلاش گسترده‌ای در استان صورت گرفته و در پلاک ۲۰۹۴ رفسنجان شاهد همین قصه هستیم.

وی افززود: ۳ هزار و ۴۰۰ قطعه زمین که مشکلات فراوانی برای مردم درست شده بود که از سال ۵۳ این مشکل ایجاد شده اما ظرف مدت این چند سال این بحث به سرانجام رسید.

ضرورت تسریع در روند استعلامات ثبت

حجت‌الاسلام شیخ‌علی هاشمیان رئیس شورای شهر رفسنجان هم در این جلسه اظهار کرد: یک اداره ثبت با این حجم جمعیت و زمین‌ پاسخگو نیست مسأله املاک و سند مردم حل شود کمک بزرگی برای مردم است.

وی با بیان اینکه قطع بودن سیستم‌های دفاتر ثبت اسناد یک معضل شده که اگر به آن رسیدگی شود بر تسریع پاسخگویی به اسناد و استعلامات تأکید کرد.

هاشمیان خاطرنشان کرد: امروز نیاز داریم کار مردم با کمترین زمان و سرعت بالا انجام شود و مسؤولان عیوب را برطرف کنند اگر مسأله املاک برطرف شود خیلی از مسائل قوه قضائیه هم برطرف خواهد شد و امنیت ایجاد می‌شود.

 فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *