فرماندار رفسنجان :در رفسنجان تعامل خیلی خوبی بین نمایندگان سه قوه وجود دارد

فرماندار رفسنجان :در رفسنجان تعامل خیلی خوبی بین نمایندگان سه قوه وجود دارد

 به گزارش سازش خبر علیار اسکندری‌نسب فرماندار رفسنجان در  جلسه  شورای اداری رفسنجان با اشاره به اینکه این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۳۲۰ هزار نفر و میزبانی قریب به ۶۱ هزار نفر اتباع افغانستانی است، اظهار داشت: در رفسنجان تعامل خیلی خوبی بین نمایندگان سه قوه وجود دارد.

وی بیان داشت: اگر خدمات خیران را کم کنیم عملکرد دولت به ۱۰ تا ۱۵ درصد از اول انقلاب تاکنون نخواهد رسید امسال اما این شهرستان با بحران جدی خشکسالی و کاهش درآمد کشاورزی مواجه شده است.

فرماندار رفسنجان با اشاره به موضوع پلاک ۲۰۹۴ که ۴۵ سال مردم در این مورد با مشکل مواجه بودند، افزود: ظرف چند ماه گذشته در شورای حفظ حقوق بیت‌المال این مشکل برطرف شد و برای نهایی‌شدن موضوع، کمک مسؤولان را می‌طلبد که جمعیتی قریب به ۴ هزار نفر از این مشکل بیرون خواهند آمد.

وی عنوان کرد: رفسنجان با ۸ هزار هکتار وسعت و جمعیت ذکرشده، یک اداره ثبت اسناد جوابگوی مطالبات مردم نیست که یک ناحیه دیگر به این شهرستان اختصاص یابد این شهرستان ۵ بخش و ۵ شهر دارد که رسیدگی به مسائل مربوط به اسناد و املاک سخت است.

اسکندری‌نسب خاطرنشان کرد: در رفسنجان بحث اسناد ملکی کشاورزان یک مشکل دیگر دارد محدویت سازمان جهاد کشاورزی ایجاد کرده که زمین‌های کشاورزی از ۲٫۵ هکتار کمتر نمی‌توانند سنددار شوند که امیدواریم این مشکل هم برطرف شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با اشاره به افتتاح ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان اظهار کرد: رفسنجان با ۸ هزار هکتار زمین و وسعت بالایی که دارد با مشکلاتی مواجه هست و اداره اجراییات و اسناد می‌تواند مشکلات را در این زمینه برطرف کند.

وی بیان داشت: کارکنان اداره ثبت رفسنجان با کمترین امکانات زحمات زیادی می‌کشند و تلاش شبانه‌روزی دارند تمام اسناد به روز شده و انتظار داریم این دو امور حدنگار و اداره اجراییات میسر شود.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *