رئیس ثبت اسناد: سلامت اقتصاد نیازمند توسعه ثبت رسمی است

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: برای تامین سلامت اقتصادی نیازمند توسعه ثبت رسمی هستیم لذا باید برای سنددار کردن اراضی و جلوگیری از بروز تخلفات ساز و کار ارائه شود.

به گزارش سازش خبر  احمد تویسرکانی عصر شنبه در نشست شورای اداری شهرستان رفسنجان افزود: ما باید برای فرهنگسازی در زمینه توسعه ثبت رسمی تلاش کنیم زیرا امروز بخشی از هزینه هایی که پرداخت می شود ناشی از معاملات عادی و روی کاغذ است.
وی اظهار داشت: معاملات روی کاغذ، امروز فاجعه است زیرا یک اقتصاد نمی تواند با این رفتار خود را زنده نگهدارد.
تویسرکانی بیان کرد: برای توسعه یافتگی کشور و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و مقابله با فساد و ارتقا سلامت اداری نیز نیازمند شفاف سازی هستیم.
وی با اشاره به اینکه در حوزه کاری وقتی کاغذ نویسی باشد و افراد به سلیقه خود بنویسند هر روز شاهد فساد هستیم ، ادامه داد: اصلاح شیوه ها جلوی آسیب ها را می گیرد و یک نوع پیشگیری است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشورگفت : امروز این سازمان با انبوه سوابق کاری شفاف است و می تواند پاسخگویی کند.
معاون قوه قضائیه افزود: برای مقابله با توطئه های دشمن در هر نقطه ای از کشور و بهبود وضعیت کنونی نسبت به گذشته باید همه چیز رصد شود و منفعت جامعه، افزایش رضایتمندی و توسعه خدمتگزاری باید مد نظر مدیران اجرایی کشور باشد.
تویسرکانی با بیان اینکه برای رونق اقتصادی و اجتماعی از همه ظرفیتها باید استفاده کرد گفت: امروز یکی از معضلات رایج در کشور هزینه های بخش اجرایی و اداری کشور است.
معاون قوه قضائیه ادامه داد: در حوزه منابع مالی بیشتر اعتبارات صرف حقوق و هزینه ها می شود و اگر توجه به افزایش بهره وری و اصلاح شیوه های رفتاری نشود نمی توانیم در دراز مدت این وضعیت را تداوم ببخشیم.
تویسرکانی با اشاره به اینکه با اصلاح بسیاری از فرایندها توانستیم خدمات را با هزینه کمتری انجام دهیم تصریح کرد: در مجموعه ادارات ثبت و اسناد املاک کشور با اصلاح بسیاری از فرایندها توانستیم خدمات را با هزینه کمتری انجام دهیم.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وصل شدن مجموعه سیستم ها به اطلاعات و هویت اشخاص و الکترونیکی شدن اقدامات ثبت واقعه ازدواج و طلاق، وکالت، نقل و انتقال اموال و دیگر روشها را از نتایج مفید اصلاح فرایندها دانست و گفت: در این زمینه طول زمان پاسخگویی به مردم را کوتاه کردیم.
وی افزود: باید از شهدای انقلاب این منطقه و افرادی همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی، حجت الاسلام عباس پورمحمدی و شیخ محمد هاشمیان که زحمات زیادی قبل و بعد از انقلاب و در دوران دفاع مقدس متقبل شدند، یاد کنیم.
تویسرکانی همچنین بیان کرد: دشمن با تمام توان برای مقابله و ایجاد یاس و تردید در مردم به عرصه آمده و از همه ابزار برای به شکست کشاندن این انقلاب کمک می گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *