مژده سرچشمه پورمدیرموسسه مشاوره شغلی و کاریابی مهارت و مدیر مجتمع آمورشی فنی پیام مهارت رفسنجان :سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان کرمان بالغ بر ۵ هزار هکتار است

سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان کرمان بالغ بر ۵ هزار هکتار است و از مهمترین آنها می توان به ترخون، رازیانه، زیره سبز، ختمی، گاوزبان، نعناع، پنیرک، حنا، وسمه، کنارو و … اشاره داشت.

به گزارش سازش خبر   مژده سرچشمه پور مدیر انجمن کشاورزی و گیاهان دارویی بانوان و خانواده استانداری کرمان  و مدیرموسسه مشاوره شغلی و کاریابی مهارت و مدیر مجتمع آمورشی فنی پیام مهارت رفسنجان در اولین همایش مسجد؛ محله و کار آفرینی در رفسنجان گفت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان کرمان بالغ بر ۵ هزار هکتار است و از مهمترین آنها می توان به ترخون، رازیانه، زیره سبز، ختمی، گاوزبان، نعناع، پنیرک، حنا، وسمه، کنارو و … اشاره داشت.

وی بیان کرد: مساجد می توانند کانون کاریابی باشند لذا در مساجد روستایی می توان بر اساس اقلیم آب و هوا و اقلیم خاک و نیازسنجی در مورد کشت گیاهان دارویی افرادی تربیت کرد که در این زمینه به اشتغال زایی افراد بیکار محله بپردازد.

مدیر انجمن کشاورزی و گیاهان دارویی بانوان و خانواده استانداری کرمان خاطرنشان کرد: افراد کارآفرین و با استعداد در محله ها باید شناسایی شوند و آنها را در راستای اشتغالزایی در هر زمینه ای پرورش دهیم که می توانند به گستردگی اشتغال و رونق اقتصادی کمک کنند.

*** مهارت شاه کلید امنیت اجتماعی است

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: سلامت یک خانواده در مهارتهایی همچون مهارت در تربیت فرزندان، مهارت در آشپزی، مهارت در همسرداری، در مسایل فرهنگی و اقتصادی و اشتغال است.

فاطمه السادات حسینی اظهار کرد: برای افزایش مهارت در خانواده بایستی وحدت، تعامل و همراهی در اعضای خانواده موج بزند.

وی تصریح کرد: دغدغه اشتغال و مسایل اقتصادی مهم است لذا مسجد یکی از ظرفیتها برای بحث های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اشتغال است باید در مسجد اتاق فکر ایجاد شود و جوانان و افراد بیکار محله را بر اساس علایق شناسایی و برای آنها ایجاد شغل کرد.

حسینی بیان کرد: مسجد می تواند پایگاه کارآفرینی برای ایجاد اشتغال پایدار باشد لذا هر مسجد بایستی بانک اطلاعاتی افراد محله خود را ایجاد کند و در مورد ایجاد مشاغلی همچون مشاغل خانگی برنامه ریزی کند.

این همایش با هدف توسعه، کارآفرینی و ایجاد اشتغال در رفسنجان برگزار شد.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.