بخشدار مرکزی شهرستان رفسنجان:تخریب ۵۰ درصد راه‌های روستایی و نابودی باغات سهم مردم از آلایندگی مس

تخریب ۵۰ درصد راه‌های روستایی و نابودی باغات سهم مردم از آلایندگی مس

 به گزارش سازش خبر مصطفی بخشی بخشدار مرکزی رفسنجان دردر جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در شهر سرچشمه  به موضوع قیمت اراضی ملی که به بنیاد مسکن واگذار شده پرداخت و گفت: قیمت غیرمتعارف بوده و روستاییان دچار مشکل شدند.

وی با قدردانی از مدیریت آب و فاضلاب روستایی شهرستان ادامه داد: آبفار در این بحران کم‌آبی خوب مدیریت می‌کند اما روستاهای درّه‌در و خنامان هنوز بحث انتقال آب آشامیدنی‌شان مشکل پیمانکار دارد وارد سال ۹۷ شدیم اما هنوز پیمانکار مشخص نشده است.

بخشدار مرکزی رفسنجان ابراز داشت: همه روستاهای بخش مرکزی مشکل روشنایی معابر دارند هر کس به اداره برق مراجعه می‌کند به دهیاری روانه‌اش می‌کنند.

بخشی خاطرنشان کرد: در بخش مرکزی مرکز خدمات کشاورزی حومه شرقی و غربی نداریم و کشاورزان برای استفاده از خدمات باید فاصله زیادی طی کنند.

وی با اشاره به بخش شانه‌سازی در مسیر جاده رفسنجان به داوران یادآور شد: متأسفانه بخشی از راه‌های ورودی روستاها جزء طرح هادی روستایی نیست و دهیاری‌ها نمی‌توانند در این بخش‌ها هزینه کنند اداره راهداری و حمل و نقل هم بودجه ندارد ۵۰ درصد راه‌ها تخریب شدند که باید حمایت شود تا بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

بخشدار مرکزی رفسنجان گفت: در مورد مشکلات روستاهای اطراف مس سرچشمه طی بازدیدی که انجام شد خشکسالی قنوات روستاها را خشک کرده است و باید کمک شوند.

وی اضافه کرد:علاوه بر خشکسالی آلایندگی مس هم امرار معاش مردم که از باغات کشاورزی است را دچار آسیب کرده به طوری که پیرمرد ۶۰ ساله از این آسیب اشک می‌ریزد.

بخشی یادآور شد: درخواست دیگر اهالی روستا عدم به‌کارگیری جوانان در مجتمع مس رفسنجان است مس به نام رفسنجان و به کام دیگران است که نباید اینگونه باشد، آلایندگی مس برای رفسنجان است اما اشتغال مس برای شهرستان‌های دیگر است.

فا رسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *