انارکی محمدی : آلودگی آب شهری رفسنجان وضعیت غیرقابل قبولی است

 به گزارش سازش خبر احمد انارکی‌محمدی در جلسه بررسی مشکلات احداث پلیس‌راه رفسنجان اظهار داشت: ورودی و خروجی شهرستان باید مجهز به پلیس‌راهی در خور شأن نام رفسنجان باشد. نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: موضوع احداث پلیس‌راه باید برطرف شود و هر چه زودتر پرونده اداری آن بسته شود. وی…

 به گزارش سازش خبر احمد انارکی‌محمدی در جلسه بررسی مشکلات احداث پلیس‌راه رفسنجان اظهار داشت: ورودی و خروجی شهرستان باید مجهز به پلیس‌راهی در خور شأن نام رفسنجان باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: موضوع احداث پلیس‌راه باید برطرف شود و هر چه زودتر پرونده اداری آن بسته شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آب اصل قضیه است و راجع به وضعیت بحرانی آب شهرستان در مجلس تذکر دادم، افزود: معضل آب در دنیا هست و هر سال دامنه خشکسالی افزوده می‌شود و ما در بدترین نقطه واقع شده‌ایم.

فقط تا ۱۰ سال آینده آب قابل دسترسی داریم

انارکی‌محمدی با بیان اینکه باید فکر اساسی برای مسأله آب شود و با وجود ذخایر آبی که داریم تا ۱۰ سال دیگر آب قابل دسترسی خواهیم داشت و بعد از آن آب‌های تلخ و شور کارآیی ندارد، تصریح کرد: جهاد کشاورزی در بحث کشت‌های جایگزین و استفاده از آبیاری‌های نوین تلاش کند و تسهیلات روش‌های آبیاری نوین به کشاورزان اعطا شود چراکه در آینده مشکلات شدیدتری در بحث آب داریم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نقشه نهایی را که نگاه می‌کنیم جنگ آب را می‌بینیم حتی در کشورهایی که آب فراوان دارند هم این جنگ شروع می‌شود.

وی به تقاضا از وزارت نیرو جهت اعزام هیأتی کارشناس برای بررسی وضعیت آب رفسنجان اشاره کرد که از طرف معاون حقوقی امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو برای این مهم جواب مثبت داده شده است.

آلودگی آب شهری رفسنجان وضعیت غیرقابل قبولی است

نماینده مردم رفسنجان و انار در خانه ملت از مشکلات حاد آب در روستاهای درّه‌در، خنامان، احمدآباد دئفه، مهدی‌آباد، نوقات و… یاد کرد و آلودگی آب شهری را معضل دیگری عنوان کرد که وضعیت غیرقابل قبولی است.

وی اذعان داشت: در مجموع، چاه آب تعریف‌شده‌ قابل شربی در شهرستان نداریم و این فاجعه‌آمیز است.

انارکی‌محمدی ابراز داشت: کشاورزان ما مشکلات زیادی دارند که اگر مشکل کشاورزی برطرف نشود اصناف، کسبه و همه اقشار آسیب می‌بینند.

اختصاص ۹۰۰ میلیارد تومان برای آب روستایی در کشور

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد یک‌هزار میلیارد تومانی برای آب روستایی خبر داد و بیان کرد: با ۹۰۰ میلیارد تومان موافقت شده که در سطح کشور برای جاهایی که مشکلات ذخایر آبی دارند، استفاده کنند که رفسنجان یکی از نقاطی است که می‌تواند از این بودجه استفاده کند.

ولتاژ پایین برق رفسنجان و خسارت به لوازم برقی

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات برق هم اشاره‌ای داشت و عنوان کرد: ۶۰ سال است یک امور برق داریم و تقاضای دو منطقه‌ای برق شهرستان را دادم.

انارکی‌محمدی ادامه داد: ولتاژ پایین برق مشکل‌ساز است و همواره شاهد خسارت به وسایل برقی منازل هستیم و با توجه به تذکری که به وزیر نیرو دادم قطعا هیأتی برای بررسی مشکلات برق شهرستان اعزام خواهد شد.

ضرورت اصلاحیه زون آب شرب در رفسنجان

علی احمدی‌پور مدیر امور منابع آب شهرستان در این جلسه اظهار داشت: اصلاحیه‌ای باید روی زون آب شرب انجام شود ضمن اینکه ۱۰ کیلومتری جاده داوران ec آب ۸۰۰ است و آب کیفیت بسیار بالایی دارد که باید برای زون آب شرب بسته شود.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نسبت به وجود برخی ادارات مانند رادیو رفسنجان که در مسیر پخش سیلاب رودخانه گیودری واقع شدند هشدارهایی داده بودیم باید توجه کرد چراکه دو سال پیش سیلاب که ناصریه هم در مسیر آن واقع شده بود خساراتی به این روستا و همچنین چند مکان دیگر که در مسیر بودند از جمله رادیو رفسنجان وارد کرد.

احمدی‌پور خاطرنشان کرد: از نظر فنی زون آب شرب برای زمان‌های حادثه تعریف می‌شود به طوری که در شرایط بحرانی آب شرب با ec 5 هزار هم که ضروری باشد استفاده می‌شو،د بنابراین باید با توجه به نیاز، وضعیت زون آب شرب بررسی و نظر کارشناسی نهایی داده شود تا برای احداث پلیس‌راه مشکلی نباشد.

اداره جهاد  نتوانسته با دامدار همکاری کند

با حضور انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان و جمعی از مسئولین شهرستان جلسه بررسی مسائل و مشکلات عشایر رفسنجان در محل منطقه عشایر نشین مس سرچشمه  برگزار شد.
انارکی محمدی  در این جلسه بعد از شنیدن مشکلات عشایرین گفت  : باید به سمت دامداری نوین آموزش و  حرکت کنیم و از مجموعه مس سرچشمه میهواهیم  کلاسهایی را جهت اموزش عشایر برگزار کنند .

وی  در ادامه افزود:   در رفسنجان گله ۲۰۰ راسی داریم اما متاسفانه  اداره جهاد هنوز نتوانسته با دامدار مدارا و همکاری کند  و مهمترین دلیلی را میتوان  وجود قوانین مختلف که مانع میشوند .

 

 



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *