نماینده رفسنجان در مجلس عنوان کرد استمهال ۲ ساله وام‌های کشاورزی با تصویب دولت

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: آسیب‌های زیادی از محل گرمازدگی پسته را شاهد بودیم، لذا برای استمهال وام‌ها تا دو سال در هیأت دولت به تصویب رسید.

 به گزارش سازش خبر احمد انارکی‌محمدی ظهر امروز در جمع دهیاران و شوراهای رفسنجان با تاکید بر اتحاد اظهار داشت: هیچ سلیقه‌ای در انتخاب شوراها و دهیاران اعمال نشد و مطابق با قانون عمل شد.

وی بیان داشت: دولت، نظام و بخش‌هایی که هر کدام جداگانه داد می‌زدند، امروز وحدت را مایه پیروزی می‌دانند و باید با وحدت بر مشکلات کشور فائق آییم، رئیس‌جمهور، دستگاه‌های اطلاعاتی، سپاه و بسیج به این نتیجه رسیدیم که اتحاد می‌تواند کاری از پیش ببرد.

نشست سران قوا باید زودتر برگزار می‌شد

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چه کسانی که کاسب تحریم هستند و چه کسانی که ساز مخالف می‌زنند و اسرار نظام را بدون دلیل برملا می‌کنند، همراه با ترامپ هستند، اما وحدت باید مانع این مخالفت‌ها شود و البته نشست سران قوا باید زودتر از این اتفاق می‌افتاد.

وی بیان داشت: دستگاه‌های نظارتی باید همراهی با ما داشته باشند نه اینکه هنوز کلنگ‌زنی پروژه‌ای نشده ورود کند، بلکه باید با مدیران اجرایی همراهی کنند تا کارها انجام شود.

استمهال ۲ ساله وام‌های کشاورزی با تصویب دولت

انارکی‌محمدی ابراز داشت: آسیب‌های زیادی از محل گرمازدگی پسته دیدیم، لذا برای استمهال وام‌ها تا دو سال بانک‌ها همکاری شد و این موضوع در هیأت دولت به تصویب رسید.

وی ادامه داد: در بحث بیمه پایه کشاورزی در مجلس تذکر دادم و امیدواریم مشکل این بیمه هم برطرف شود و کشاورزان بتوانند از آن استفاده کنند.

نماینده مردم رفسنجان و انار خطاب به دهیاران و شوراها پیرامون آسفالت متذکر شد: امسال بیشترین سهمیه آسفالت را گرفتیم، هر روستایی کمبود دارد اعلام کند تا اضافه شود، همچنین در بحث وام بافت فرسوده کمترین تعداد را شهرستان‌های رفسنجان و انار داشت که با دستور رئیس بنیاد مسکن کشور قرار شد به صورت نامحدود بتوانیم استفاده کنیم.

بخشدار مرکزی رفسنجان هم در این همایش با تبریک سالروز تأسیس قانون دهیاری‌های خودکفا اظهار داشت: نهاد دهیاری‌ها از بدو تأسیس خدمات خوب و ارزنده‌ای در روستاها انجام داده با مقایسه روستاهای قبل از انقلاب با روستاهای بعد از انقلاب این تفاوت چشمگیر را می‌بینیم.

مصطفی بخشی بیان داشت: دهیاران با تلاش خود می‌توانند مهاجرت معکوس از شهر به روستا ایجاد کنند روستاها اگر توسعه پیدا کنند، قطعا روستایی‌هایی که در گذشته از روستا به شهر مهاجرت کردند مجددا به روستای خود بر می‌گردند.

بخشدار مرکزی رفسنجان تصریح کرد: به دنبال معرفی روستاها هستیم همه روستاهای ما ظرفیت‌های زیادی دارند، دهیاران نسبت به معرفی روستای خود تلاش کنند و بخشداری در این زمینه همراهی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره بستنی کبوترخان حدود ۳۰ هزار نفر شرکت کردند که از اقصی‌نقاط استان آمده بودند روستاهایی مانند درّه‌در، دره‌رنج و…هم باید معرفی شوند.

خسارت پسته، مشارکت مردم را به حداقل می‌رساند

بخشی با بیان اینکه جامعه روستایی، جامعه‌ای ناراحت و سرخورده شدند و باید با ایجاد شادی و نشاط در روستاها، توسعه هم ایجاد می‌شود، ادامه داد: امسال با مشکل گرمازدگی پسته‌ها مواجه شدیم، بحث مشارکت که مردم به حداقل می‌رسد و باید بودجه‌ای موجود مدیریت شود تا کارهای خوبی برای مردم انجام دهیم و رضایت حداکثری مردم را جلب کنیم.

وی در پایان یادآور شد: شرکت تعاونی‌ دهیاری‌های رفسنجان برترین شرکت تعاونی در ایران است.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *