برگزاری مانور آمادگی در برابر زلزله در رفسنجان/حضور پر رنگ اورژانس۱۱۵ رفسنجان در مانور آمادگی در برابر زلزله

مانور آمادگی در برابر زلزله با حضور پر رنگ اورژانس ۱۱۵ در کنار سایر دستگاه های امدادی در محل شرکت انتقال و خطوط نفت رفسنجان برگزار شد.

به گزارش  سازش خبر  به نقل از روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی اورژانس کشور در مرکز رفسنجان، مانور آمادگی در برابر زلزله با حضور پر رنگ اورژانس ۱۱۵ در کنار سایر دستگاه های امدادی در محل شرکت انتقال و خطوط نفت رفسنجان برگزار شد.

دکتر سید محسن مرتضوی، رییس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی رفسنجان هدف از برگزاری مانور زلزله در محل شرکت انتقال و خطوط نفت رفسنجان را جهت ایجاد آمادگی در خانواده های ساکن در شهرک نفت، آشنایی با نحوه پناه گیری، ضرورت یادگیری و شرکت در کلاس های امداد و نجات و کمک های اولیه،آشنایی با محل امن شهرک نفت برای تجمع در صورت وقوع زلزله و از سویی تمرین وظایف دستگاه‌های ذیربط هنگام زلزله بوده و این مانور با همکاری اورژانس، هلال احمر، و شرکت انتقال و خطوط نفت رفسنجان برگزار شد و فرآیند های امداد و نجات ، تریاژ و اولویت بندی ، ارایه خدمات فوریتهای پزشکی و انتقال مصدومین ،هماهنگی‌های انتقال اجسادو … تمرین شد.

بنابراین گزارش اورژانس ۱۱۵ رفسنجان با ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس ، ۲ دستگاه آمبولانس، ۱ دستگاه خودروی فرماندهی عملیات ، و ۱۰ کارشناس فوریتهای پزشکی در این مانور شرکت نمود .

حسین بردسیری، مسئول مدیریت بحران، مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی رفسنجان نیز ضمن تقدیر از همکاری و حضور پر رنگ اورژانس ۱۱۵ در برگزاری مانور بیان داشت: این تمرینات برای این است که ارتباطاتمان را با یکدیگر حفظ کرده و هماهنگ باشیم و همچنین وحدت فرماندهی را نیز چک کنیم و قوانینی لحاظ شود و طبق ارزیابی اولیه این مانور بسیار خوب انجام شده و نقاط مثبت بسیار زیاد بوده است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *