امام جمعه رفسنجان: مس سرچشمه وعده ایجاد ۱۰ هزار شغل را داده است

امام جمعه رفسنجان گفت: مدیران و مسؤولان مس سرچشمه وعده ایجاد ۱۰ هزار شغل را برای جوانان داده اند.

 به گزارش سازش خبر  حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به اهمیت کار پرستاران اشاره کرد و اظهار داشت: پرستار کار پزشک را تکمیل می‌کند، وظیفه و مسئولیتش را به خوبی انجام می‌دهد و دانشگاه علوم پزشکی سرمایه خوبی در جامعه است.

وی شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت گفت و افزود: در ایام فاطمیه در مساجد و حسینیه‌ها مجالس عزاداری برگزار می‌شود.

رمضانی‌پور همچنین به سالروز بازگشت امام راحل به ایران اسلامی در ۱۲ بهمن سال ۵۷  اشاره و عنوان کرد: دستاوردهای مهم و زیادی در این چهار دهه نصیب ملت انقلابی شده است و دقیقا دشمن به دنبال ایجاد ناامیدی و ناکارآمدی نظام در بین ملت به ویژه جوانان است، در حالی که اگر به دستاوردهای ملموس و ناملموس و ظرفیت‌های بوجود آمده در این بازه زمانی دقت کنیم می‌بینیم که طی این ۴۰ سال که وزرا و مجالس شورای اسلامی، دستگاه قضایی و … واقعا کار کردند و تلاش شده و برای ملت وقت گذاشته شده است.

رمضانی‌پور تصریح کرد: نارسایی‌ها و ناعدالتی‌هایی بوده و هست، اما در برابر کارهای انجام شده که دشمن اصل نظام و کارآمدی‌اش را زیر سوؤال می‌برد این نیست و ما همه شاهد سختی‌ها، جانفشانی‌ها و تحمل تحریم‌ها و … هستیم.

وی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کنیم، نیاز امروز کشور به آرامش و اتحاد و انسجام بیشتر دارد تا کارکرد انقلاب در داخل و بیرون مرزها بیشتر به نمایش گذاشته شود.

امام جمعه رفسنجان به بحث تحصن روحانیون انقلابی در ۷ بهمن ۵۷  در دانشگاه اشاره کرد و گفت: بختیار جلوی ورود امام را به ایران گرفته بود تا هواپیمای حامل امام در فرودگاه ننشیند، اما روحانیون متحصن شدند و امام در ۱۲ بهمن به ایران اسلامی قدم گذاشتند.

وی به صنعت بزرگ مس در رفسنجان اشاره داشت و خاطرنشان کرد: مدریریت صنعت مس سرچشمه به حالت قبلی خود برگشته و امیدواریم که مدیر عامل صنایع ملی مس ایران هم اختیارات مدیران مجتمع را زیادتر کند،.

وی ادامه داد: مس سرچشمه بزرگترین معدن روباز مس خاورمیانه است باید به اندازه‌ای شغل به وجود آید و شرکت‌های پایین دستی و بالادستی زیاد ایحاد شود تا بیکار وجود نداشته باشد.

رمضانی‌پور ادامه داد: مس در گذشته و زمان حال برای بخشی از افراد غیربومی اشتغالزایی می‌کند، اشتغال به وسیله افراد بومی ارزانتر خواهد بود و از طرفی وقتی مدیریت به وسیله فردی بومی انجام شود، وجدان کاری هم بالاتر می‌رود، لذا مس برای سرزمین ملکی رفسنجان است نه کرمان، پس باید این مساله به عنوان مس سرچشمه رفسنجان باشد.

امام جمعه رفسنجان افزود: مس سرچشمه وعده داده که نزدیک ۱۰ هزار شغل ایجاد خواهد کرد، شغل اولویت اول جوانان است تا با درآمدی بتوانند ازدواج کنند و از سوی دیگر باید آلایندگی را کاهش دهند که وعده داده شده و امید که تمام همت و تلاش را بگذارند .

وی همچنین به روز جهانی گمرک و لزوم بالابردن دقت در جلوگیری از ورود کالای قاچاق اشاره کرد و افزود: کالای داخل کشور ما که قاچاق است و شناسنامه ندارد از همین مبادی ورودی گمرک وارد شده و در دست مردم و در مغازه‌ها به وفور دیده می‌شود، باید مسؤولان چشم خود را به این موضوع باز کنند و نسبت به این مشکل راه حل منطقی بیابند.


2 دیدگاه برای “امام جمعه رفسنجان: مس سرچشمه وعده ایجاد ۱۰ هزار شغل را داده است
  1. سلام آقای نقی زاده وقت به خیر
    این ده هزار فرصت شغلی هسته اگر یک میلیون فرصتی شغلی باشد چیزی گیر من نمی آید جلو جلو انتخاب شده اند. من میبایستی اره ام را بردارم بروم پتال. ما شانس کار راحت ندارم تو پیشانی من فقط زحمت نوشته شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *