رئیس تعاون، کار و رفاه رفسنجان عنوان کرد ثبت ۱۹۹۵ شغل در سامانه رصد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان گفت: ۱۹۹۵ مورد شغل از تعهدات دستگاه‌های اجرایی وارد سامانه رصد شده است.

 به گزارش سازش خبر محمد عسکری ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان اظهار داشت: دستگاه‌ها فعالیت خوبی داشتند و یک هزار و ۹۹۵ مورد از تعهدات دستگاه‌های اجرایی وارد سامانه رصد شده است.

وی بیان داشت: آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی هم فراتر از تعهدات خود فعالیت کردند اما از دستگاه‌هایی مانند علوم‌پزشکی، ندامتگاه و بنیادمسکن گله داریم، همچنین صنعت معدن و تجارت، کمیته امداد و بهزیستی هم ۵۰ درصد از تعهدات خود را انجام دادند و با توجه به رسیدن به پایان سال باید جدی‌تر این تعدات انجام شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان با اشاره به دستگاه‌های ذکر شده که مورد گله‌مندی قرار گرفتند، تصریح کرد: البته توسط این دستگاه‌ها اشتغال ایجاد شده اما کارشناسان اشتغال باید وقت بگذارند و اشتغال ایجاد شده را وارد سامانه رصد کنند.

وی خاطرنشان کرد: در مورد طرح کارورزی ۳۶۸ تعهد سهم رفسنجان بوده که ۱۲۰نفر تا الان انجام شده که نسبت به سایر شهرستان‌های استان رتبه دوم بعد از مرکز استان هستیم.

عسکری ابراز داشت: بهزیستی، آموزش و پرورش و صنعت، معدن و تجارت جای زیادی دارند که از این طرح استفاده کنند و ۶ ماه نیرویی رایگان کار برایشان انجام دهد و بعد از ۶ ماه دولت تا دو سال صد درد صد حق بیمه سهم کارفرما را می‌دهد.

وی با اشاره به آمار مشاغل خرد، خانگی و کوچک بیان کرد: کمیته امداد و بهزیستی و سایر دستگاه‌های حمایتی اعتباراتی دارند تا نسبت به ایجاد مشاغل خانگی اقدام کنند.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *