بخشدار مرکزی رفسنجان: امامزاده سیدغریب رفسنجان پایگاه فرهنگی و اقتصادی می‌شود/ اعطای وام‌های مشاغل خانگی کم‌بهره

بخشدار مرکزی رفسنجان گفت: احیای امامزاده سیدغریب رفسنجان می‌تواند آن را به پایگاه اقتصادی و فرهنگی شهرستان تبدیل کند.

 به گزارش سازش خبر مصطفی بخشی امشب در جشن میلاد پیامبر(ص) و امام جعفرصادق(ع) در امامزاده سیدغریب(ع) اظهار داشت: این آستان مقدس علی‌رغم اینکه در سال‌های دور رونق بسیار خوبی داشت، اما در چند سال اخیر به نوعی غریب مانده و مغازه‌های ورودی آستان بی‌رونق و بلااستفاده مانده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس ما بر آن شدیم با ورودمان این مجموعه را احیا کنیم و این احیا با هدف اینکه این مجموعه قطب فرهنگی و اقتصادی باشد و این ظرفیت را دارد، می‌تواند پایگاه اقتصادی برای شهرستان باشد، صورت خواهد گرفت.

بخشدار مرکزی رفسنجان تصریح کرد: احیا کردن این مجموعه با مشارکت مردم میسر می‌شود و ما به نمایندگی دولت حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم تا استفاده بهینه از ظرفیت ایجادشده انجام شود.

بخشی با اشاره به اعطای وام‌های اشتغالزایی برای مشاغل خانگی از یک تا ۱۰ میلیون تومان با سود چهار درصد توضیح داد: متقاضیان از طرف شورا معرفی‌نامه خود را به بخشداری تحویل دهند تا به جهاد کشاورزی معرفی شوند و سپس با معرفی به بانک و طی مراحل قانونی مشمول دریافت تسهیلات شوند.

وی همچنین اعطای تسهیلات بازسازی مسکن روستایی برای مقاوم‌سازی را یادآور شد و عنوان کرد: برای دریافت این تسهیلات نیز بخشداری به بنیاد مسکن معرفی می‌کند و مبلغ ۲۰ میلیون تومان تسهیلات و پنج میلیون تومان بلاعوض اعطا می‌شود تا نسبت به مقاوم‌سازی اقدام شود.

بخشی متذکر شد: دریافت وام مشاغل خانگی می‌تواند برای بانوان در منازل راحت‌ترین اشتغالزایی ایجاد کنند و به اقتصاد خانواده کمک شود.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.