مهترین مشکل اداره آموزش و پرورش نوق از کمبود نیروی حق التدریسی است /هزینه بیش از ۶میلیارد و ۲۷۵میلیون تومان برای ساخت و ساز و طرح های عمرانی آموزشی در مدارس بخش نوق

هزبنه بیش از ۶میلیارد و ۲۷۵میلیون تومان برای ساخت و ساز و طرح های عمرانی آموزشی در مدارس بخش نوق

شغل خبرنگاری کمتر از شغل معلمی نیست و باید به خبرنگاران بهاد داده شود/مهترین مشکل اداره آموزش و پرورش نوق از کمبود نیرو حق التدریسی دروس اختصاصی و تهیه سرویس ایاب و ذهاب و مسافت راه است

به گزارش سازش خبر صبح امروز به مناسبت هفته دولت نشست خبری با حضور آقای ناصر محمدی رئیس اداره آموزش و پروش  منطقه نوق رفسنجان برگزار شد.
ناصر محمدی ضمن عرض تبریک هفته دولت و روز خبرنگار و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار داشت: خبرنگاران با همه سختی ها تلاش های شبانه روزی توانستند در امر اطلاع رسانی و پیشرفت منطقه و آگاهی به مردم نقش بسیار خوبی را ایجاد کنند.
وی در ادامه به بزرگان دین اسلام از حضرت محمد (ص) تا عالمان؛ کار آگاهی رسالت را بردوش داشتند و امروز خبرنگاران هستند که بعد از معلمین این رسالت مهم را عهده دارشدند و شغل خبرنگاری کمتر از شغل معلمی نیست و باید به خبرنگاران بهاد داده شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش  منطقه نوق در ادامه افزود : به سالگر ارتحال مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نزدیک می شویم  مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی بزرگ و جایگاه ویژه ای در اسلام؛کشور و انقلاب داشتند و مردم ایران؛ رفسنجان و منطقه نوق مدیون این مرد بزرگ هستند.

محمدی در ادامه گفت :مهترین مشکل اداره آموزش و پرورش نوق از کمبود نیروی حق التدریسی دروس اختصاصی و تهیه سرویس ایاب و ذهاب و مسافت راه دانست وتاکید کرد :امیدواریم با همکاری اداره آموزش و پرورش استان مشکل نیروی تخصصی اداره آموزش و پرورش  منطقه نوق در سال جدید حل شود.

وی در ادامه مهمترین پیشرفت و بالندگی اداره آمورش و پرورش منطقه نوق ؛ همکاری اداره کل استان و پرسنل زحمت کش اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین همکاری ادارات رفسنجان؛کشکوئیه و انار اشاره کردند و از همه همکاران  در اداره آموزش و پرورش منطقه نوق و ادارات همجوار تشکر و قدردانی کردند.
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه نوق گفت:خوشبختانه در این چند سال از نظر پتانسیل آموزشی و عمرانی با ادارات دیگر غافل نشدیم و توانستیم پابه پای دیگر ادارات در پیشرفت علمی دانش آموزان قدم برداریم.

 درسال ۹۵ دربخش نوق دو رتبه برتر کنکور در رشته ریاضی  رشته ادبیات و علوم انسانی داشتیم/حدود۳۲۰۰دانش آموز در مقاطع مختلف در سال جاری مدارس بخش نوق تحصیل خواهند کرد و حدود ۲۸۰دانش آموز اتباع بیگانه(افاغنه) هستند/ نقاط قوت و پشرفت اداره آموزش و پرورش نوق به همدلی؛ همکاری؛ و مشارکت مردمی و خیرین بوده است.

رضاحیدری کارشناس متوسطه و فنی و حرفه ای اداره آموزش و پرورش منطقه نوق اظهار داشت: ۱۷مدرسه ابتدایی ۱۲دبیرستان دوره اول ۴مدرسه دبیرستان دوره دوم ۲هنرستان فنی و حرفه ای ۴آموزشگاه علمی آزاد ۳آموزشگاه علمی زبان خارجه ۲آموزشگاه آموزش از راه دور ۱مرکز پژوهشی ۸پیش دبستانی و ۱مدرسه استثنایی تحت نظر اداره آموزش و پرورش منطقه نوق می باشد.

وی در ادامه افزود سال جاری  دربخش نوق دو رتبه برتر کنکور در رشته ریاضی رتبه ۶۸۰ و رشته ادبیات و علوم انسانی رتبه ۱۸۰۰را داشتیم و همچنین آمار جذب دانش آموزان به مدارس عالی ازسال گذشته بیشتر بوده است.
کارشناس دوره متوسطه و فنی و حرفه ای اداره منطقه نوق تصریح کرد حدود۳۲۰۰دانش آموز در مقاطع مختلف در سال جاری مدارس بخش نوق تحصیل خواهند کرد و حدود ۲۸۰دانش آموز اتباع بیگانه(افاغنه) هستند که در سال گذشته در شیفت عصر به تحصیل می پرداختند که با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته امیدواریم در سال جاری در شیفت صبح تحصیل دانش آموزان افاغنه صورت گیرد.

وی به مسائل آموزشی و امکانات آموزشی در مدارس بخش نوق اشاره کردند و افزودند: امکانات آموزشی و رفاهی مدارس نوق بهتراز مدارس دیگر مناطق و حتی شهرستان می باشد و مهترین عامل پیشرفت دانش آموزان را می توان همین کیفیت مکان و امکانات مدارس نوق نام برد.

حیدری تصریح کرد: در سال گذشته ۳طرح در جشنواره جوان خوارزمی توسط دانش آموزان بخش نوق به مرحله کشوری راه یافت.
وی گفت :با همکاری مدارس و اداره آموزش و پرورش نوق ۳ بازارچه کار و فناوری (دست ساز دانش آموزان)در سطح متوسطه برگزار کردیم تا دانش آموزان استعداهای خود را به نمایش بگذارند.
وی بیان داشت اداره آموزش و پرورش  منطقه نوق برای سطح کیفی دانش آموزان بیش از۲۰۰۰ساعت کلاس تقویتی صورت گرفت.
وی از نقاط قوت و پیشرفت اداره آموزش و پرورش منطقه نوق  همدلی؛ همکاری؛ و مشارکت مردمی و خیرین بوده است.

 هزبنه بیش از ۶میلیارد و ۲۷۵میلیون تومان هزینه ساخت و ساز و طرح های عمرانی آموزشی در مدارس بخش نوق/ افتتاح و کلنگ زنی ۴ ظرح آموزشی ذر بخش نوق در مهرماه سال جاری/در دوسال گذشته ۳۷۴ میلیون تومان خیرین در بخش آموزشی کمک کردند

آقای کاظم قطب الدینی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش منظه نوق گفت: درسه سال گذشته بیش از ۶میلیارد و ۲۷۵میلیون تومان هزینه ساخت و ساز و طرح های عمرانی آموزشی در مدارس بخش نوق هزینه شده است.
وی افزود :از هزینه ها بیش از ۵میلیارد ۲۰۰میلیون تومان مشارکت های مردمی و خیرین و ۱میلیارد و ۷۵میلیون تومان از اعتباران دولتی بوده است.

قطب الدینی از افتتاح و کلنگ زنی طرح های آموزشی در مهرماه  سال جاری خبر داد و افزود:افتتاح مدرسه دبیرستان دخترانه حمید غلامرضایی روستای دقوق آبادنوق با زیربنای ۴۵۰متر مربع با اعتبار ۵۵۰میلیون تومان توسط خیر حاج محمد غلامرضایی ؛مدرسه و سالن اجتماعات مدرسه حضرت امام صادق (ع) روستای دقوق آباد نوق با زیربنای ۲۶۰۰متر با اعتبار ۲میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان بااستفاده از بهترین مصالح ساختمانی و معماری روز توسط خیر حاج علیرضاماهرخ زاده و کلنگ زنی مدرسه استثنایی شهر بهرمان و افتتاح مدرسه شهیدعلی شریفی بهرمان  با ۸۰۰متر زیربنا و اعتبار یک میلیارد و ششصد میلیون تومان هزینه که یک میلیارد از اعتبارات دولتی وششصد میلیون تومان توسط خیر حاج مهدی شریفی پدر بزرگوار علی شریفی اختصاص داده شده است خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش منطقه نوق تصریح کرد: از طرح هایی که توسط خیرین و مشارکت های مردمی و اعتبارات دولتی در بخش آموزشی و فرهنگی بخش نوق هزینه شده است می توان به ساخت مدرسه مرحوم عباس و حسن فلاح روستای جوادیه فلاح با زیربنای ۶۰۰ متر مربع با اعتبار ۸۰۰میلیون تومان توسط خیر حاج محمد حسن فلاح ؛توسعه فضای فیزیکی مدرسه شهدای جوادیه فلاح بازیر بنای ۱۸۰متر فضای آموزشی با اعتبار ۱۱۰میلیون تومان توسط خیر حاج محمد غلامرضایی و ساخت مرکز بسیج فرهنگیان و دانش آموزان شهید غلامرضایی شهر بهرمان با اعتبار ۵۵میلیون تومان نام برد.

وی در ادامه  افزود :ساخت مرکزمشاوره خانواده با اعتبار ۲۵میلیون تومان با مشارکت خیرین در شهر بهرمان ساخته و درحال فعالیت است.

کاظم قطب الدینی با اشاره به تکمیل سالن اجتماعات مرحوم عطایی با ۲۵۰۰متر زیر بنا و ۲۰۰میلیون هزینه با مشارکت ۹۰درصدی مردمی و اهدایی زمین توسط شورای شهر بهرمان و ساخت کتابخانه شبانه روزی مرکز پژوهشسرا حضرت ابوالفضل شهر بهرمان با اعتبار ۶۰میلیون تومان و مشارکت صد در صدی خیرین از طرح های عمرانی ساخته شده دربخش آموزشی نوق می باشد.

وی افزود در سال گذشته بیش از ۵هزار متر آسفالت  در مدارس جوادیه فلاح  با مشارکت صددرصدی مردمی روستای جوادیه فلاح ؛ آسفالت هنرستان و مرکز پژوهشسرای شهر بهرمان با ۱۰۵۰۰متر از پروژه های زیرسازی و آسفالت دو سه مرکز آموزشی در بخش نوق در سه سال گذشته می باشد.

قطب الدینی خاطر نشان کرد:در دوسال گذشته ۳۷۴ میلیون تومان خیرین در بخش آموزشی کمک کردند که این اعتبارات ۳۲۴ میلیون کمک های نقدی مردمی و ۵۰ کمک های خاص توسط ارگان ها و ادارات بوده است.
قطب الدینی از پروژه های در حال ساخت یاد کردند و افزودند: سالن اجتماعات شهید یوسفیان روستای روامهران نوق با ۱۸۰متر زیر بنا و ۳۰درصدپیشرفت فیزیکی با مشارکت صد در صدی مردم ؛مدرسه امام رضا (ع) جوادیه فلاح با زیر بنا ۶۰۰متر و مشارکت مردم و دولت و ساخت سالن مدرسه محمد و حسن فلاح روستای احمد آباد فلاح نوق با ۱۸۰متر زیر بنا با ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی با مشارکت صدر درصدی خیر آقای فلاح در  آینده ای نزدیک به بهربرداری خواهند رسید.

کسب ۲۰۰مقام درمسابقات مختلف استانی و شهرستانی  و منطقه ای / ۱۸۰۰نفر در سمینارهای ورزشی پرورشی شرکت کردند/ میزبانی شهر بهرمان در  مسابقات فوتسال منظقه ۴ استان

حسین شریفی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش نوق افزود: از مهمترین برنامه های پرورشی در مدارس بخش نوق شرکت کردن دانش آموزان و معلمین در نماز وحدت بخش جمعه و برگزاری برنامه های فرهنگی دانش آموزان هر مدرسه در هر هفته در نمازجمعه شهر بهرمان را میتوان نام برد.

شریفی گفت: در بخش ورزشی و پرورشی ۲۰۰مقام استانی؛ شهرستانی و منطقه ای کسب کرده ایم که مهمترین این مقام ها کسب ۱۵رتبه برتر استانی در رشته های قرآن؛ عترت؛احکام؛تاتر وسرود می باشد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش  منطقه نوق افزود: سال گذشته بیش از ۱۸۰۰نفر در سمینارهای جهت توانمندی روانی دانش آموزان تشکیل شده بود شرکت کردند.
وی از بهترین طرح های اجرا شده در بخش ورزشی و پرورشی در سطح ابتدایی طرح حیاط پویا جهت افزایش تحرک دانش آموزان نام برد و گفت:طرح حیاط پویا در زنگ های تفریح  بابازی های سنتی مانند هفت سنگ و… بود و مورد استقبال دانش آموزان شد.
وی در بخش ورزشی در رشته های فوتبال و والیبال مسابقات فوتسال قطب ۴ استان و مسابقات فوتبال فرهنگیان و والیبال بانوان به میزبانی شهر بهرمان برگزار شد.

شریفی به برگزاری بحث مشاوره؛مراقبت و آسیب شناسی اجتماعی که امروز با این مشکل روبرو هستیم در سه ماه تابستان کلاس های آموزشی برگزار شد که در بخش جلسه توجیهی هدایت تحصیلی ۵۰۰شرکت کننده در این کلاس ها شرکت کردند.
وی تصریح کرد: در بخش پرورشی کلاس های توانمندی دانش آموزی و جلسه مشاور خانواده با استقبال بیش از ۳۷۰۰نفر در طول مدت برگزاری کلاس ها مورد استقبال قرار گرفت.

وی در پایان از برگزاری جشن تکلیف برای دختران و برای اولین برای برای پسران از جمله برنامه های فرهنگی و پرورشی اداره آموزش و پرورش نوق بوده است.

لازم بذکر است در پایان مراسم از خبرنگاران منطقه نوق تجلیل شد.

عکس و خبر : مجتبی نقی زاده

   

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.